Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - mniejsze i większe wybory w dialogach, jak odróżnić?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - wybory w dialogach, jak odróżnić?

Jak odróżnić wybory w dialogach Dying Light 2?

Zgodnie z zapowiedziami, w Dying Light 2 nie brakuje dialogów i idących z nimi w parze wyborów. Niektóre rozmowy mogą być poprowadzone w różny sposób - koło wyboru konwersacji pozwala na zakończenie misji pobocznej w różny sposób.

temp_name

Sytuacja zmienia się natomiast wtedy, gdy usłyszymy specjalny dźwięk, a na ekranie zauważymy rozmazujący się po bokach ekran i ikonę rozwidlenia przy dialogach. Oznacza to, że stoisz właśnie przed ważnym dla fabuły wyborem, który będzie się z Tobą ciągnął nie tylko aż do końca tej obecnej misji (tak, jak w przypadku większości rozmów), a niemalże do końca gry.

Podejmując jedną z kilku dostępnych opcji musisz liczyć się z tym, że czasami zablokujesz sobie dostęp do jakichś aktywności - już w pierwszym wątku głównym będziesz musiał opowiedzieć się za jedną z dwóch stron, blokując sobie tym samym współpracę z drugą frakcją. Tego typu decyzja wpływa także na relacje Twojego bohatera z innymi, ważnymi dla fabuły charakterami, więc musisz ją dobrze przemyśleć.

Często w ważnych wyborach zauważysz licznik odliczający czas, w którym musisz podjąć decyzję. Jeśli tego nie zrobisz, gra automatycznie wybierze dialog, który zazwyczaj jest tą gorszą decyzją. Jeśli nie wiesz, jak się zachować i chcesz przemyśleć sprawę, możesz bez problemu zastopować grę włączając pauzę (menu).

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper