Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - limit udźwigu, czy występuje?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - limit udźwigu, czy występuje?

Czy w Dying Light 2 występuje limit udźwigu?

W Dying Light 2 istotną rolę odgrywa eksploracja. W połączeniu ze zmysłem przetrwania jesteś skazany na to, aby ciągle zbierać jakieś przedmioty. Część z nich przydaje się do craftingu, a część wyłącznie do sprzedaży. Warto więc zastanowić się, czy w grze występuje jakiś limit udźwigu?

temp_name

Ekwipunek został podzielony na dwie kategorie. Pierwsza z nich to "przegląd", w której podejrzysz wygląd głównego bohatera, a także zainteresuj się takimi zakładami jak ubiór, narzędzia, czy broń. Trzy kategorie po lewej stronie mają ograniczenia (szczególnie bolesna na początku rozgrywki jest zakładka broń, bo możesz nosić przy sobie tylko 24 typy broni - reszty nie warto się pozbywać, a zamiast tego rozmontować je lub przechować w schowku w bezpiecznych strefach). Tutaj takowy limit udźwigu występuję.

Przechodząc jednak do plecaka znajdziesz kolejne trzy kategorie. Wyróżnić można surowce potrzebne do stworzenia jakichś rzeczy w craftingu (np. przedmiotów leczniczych) - jest to chociażby rumianek. Na szczęście nie musisz dbać w tym przypadku o udźwig, ponieważ deweloperzy nie zastosowali tutaj jakichkolwiek ograniczeń. Wspomnianych rumianków możesz mieć w ekwipunku nawet tysiące. Tyczy się to także przedmiotów zbywalnych u handlarzy, a więc przykładowo papierosów.

W skrócie: w Dying Light 2 znajdzie się limit udźwigu, ale nie jest on prawie w ogóle odczuwalny. Przedmioty zbierane na każdym kroku można ładować do plecaka bez jakiegokolwiek zastanowienia się. Wyłącznie warto spoglądać na kategorię broń, która ma swoje ograniczenia.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper