Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - lornetka, jak korzystać i odkrywać nowe obiekty?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Lornetka, jak korzystać i odkrywać nowe obiekty?

Jak korzystać z lornetki w Dying Light 2 i odkrywać za jej pomocą m.in. wiatraki?

Po zdobyciu biomarkera w Dying Light 2 Hakon wręczy Ci również lornetkę. Przedmiot ten jest ważniejszy, niż można na początku sądzić, ponieważ dzięki niemu odkryjesz ważne rzeczy w Villedorze. Kryje się ona pod klawiszem "B" w wersji na komputery osobiste i tak naprawdę możesz jej używać w każdym momencie rozgrywki. Zalecane jest jednak dostanie się na wysoko położony obiekt, z którego nie będziesz miał problemów z ujrzeniem ważnych budowli.

temp_name

Po wyciągnięciu z kieszeni lornetki rozglądaj się wokół siebie. Przyglądaj się przede wszystkim wysokim obiektom, bo to je najczęściej możesz zbadać. Mowa tutaj chociażby o wiatrakach, które mogą pochwalić się konstrukcją sięgającą kilkadziesiąt metrów. Podczas szukania interesujących miejsc zwracaj uwagę na to, jak zachowuje się widoczny prostokąt - jeśli usłyszysz charakterystyczny dźwięk "piknięcia", a figura zacznie się zmniejszać, to wiedz, że musisz rzeczony wskaźnik zostawić właśnie w obecnym położeniu i poczekać, aż wybrany element zostanie oznaczony. Jeśli go miniesz, wróć do poprzedniej pozycji i znowu poczekaj na rozpoznawalny dźwięk informujący o tym, że najechałeś na obiekt mogący zostać oznaczony na Twojej mapie.

Po zeskanowaniu budowli dowiesz się, jaki dokładnie znacznik został naniesiony na mapie. Manualnie możesz od razu oznaczyć go z poziomu lornetki, a także dowiedzieć się, jakie są nagrody za ukończenie danej aktywności. Wszelkie ważne szczegóły są dostępne po lewej stronie. Ponadto, wyciągając lornetkę możesz również dojrzeć szybciej pytajniki znajdujące się najbliżej Twojej pozycji.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper