Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Wszystkie zakończenia i najważniejsze wybory

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 zakończenia i wybory

Jakie są zakończenia i najważniejsze wybory w Dying Light 2?

W Dying Light 2 znajdują się dokładnie dwa główne zakończenia, które jednak dzielą się na kilka wątków. Wszystko zależy od tego, jakie decyzje podejmiesz w trakcie poznawania fabuły. Najważniejsze z nich to:

  • Czy Hakon żyje/nie żyje
  • Czy pomogłeś Bazarowi utrzymać niezależność/pozwoliłeś na zaatakowanie ich przez SP
  • Komu oddałeś władzę nad wieżą VNC

Te decyzje przekładają się na następujące kroki:

  1. W przypadku Hakona można rozwinąć wątek w ten sposób: jeśli pozwolisz mu zginąć w Old Villedor, mężczyzna nie skontaktuje się z Tobą w Central Loop. Jeśli zachęcisz Lawan do oszczędzenia go podczas walki w kościele, Hakon uratuje pod koniec Lawan, gdy ta będzie detonować rakiety - jest to jedno z dwóch dostępnych zakończeń, w którym próbujesz uratować swoją siostrę Mię.
  2. W przypadku Bazaru możesz pomóc Sophie i Barneyowi w obronie przed Stróżami Prawa. Przy motelu podejmij decyzję o udzieleniu pomocy i podtrzymuj ją w dalszej części gry. Jeśli Bazar wciąż będzie niezależny, wolni mieszkańcy Old Villedor będą szczęśliwi, a Stróżowie Prawa oddalą się od przejęcia całkowitej kontroli nad miastem (w obu zakończeniach będziesz widział, czy miastem kieruje SP, czy Ocaleńcy)
  3. W przypadku oddania władzy nad wieżą VNC możesz wybrać Juana, Matta lub Franka. Wybierając dwóch pierwszych zbliżasz się do oddania władzy nad miastem SP, decydując się na Franka - Ocaleńcom. Ostatni wybór jest tym najlepszym, ponieważ wtedy Frank reaktywuje nocnych biegaczy i mianuje Lawan na jego członkinię (o ile wcześniej nie zabiła Hakona).

temp_name

Główne zakończenia (w każdym z nich Waltz ginie) sprowadzają się do chęci uratowania Mii lub Lawan. Tak, jak zostało to wyżej omówione, jeśli wcześniej uratowałeś Hakona, możesz spróbować uratować Mię opuszczając ośrodek X13, a Lawan przy tym nie zginie, ponieważ zostanie uratowana przez swojego byłego chłopaka. Jeśli Hakon zginął, to ona również nie przeżyje. Przy tym miasto nie zostanie zbombardowane. Jeśli spróbujesz uratować Lawan, to rakiety wystrzelą i zniszczą Villedor. Aiden i Lawan przeżyją, ale ich nowy dom będzie całkowicie zniszczony i mało kto będzie go zamieszkiwał. To złe zakończenie.

Warto jeszcze wspomnieć, że jeśli Lawan została mianowana na nocnego biegacza (nie możesz pozwolić jej zabić Hakona) po tym, jak dałeś wieżę radiową VNC Frankowi, i pozwolisz jej zniszczyć rakiety, kobieta opuści Villedor wspólnie z głównym bohaterem. Jeśli natomiast spróbowałeś ją uratować, a Hakon (jeśli były nocny biegacz przeżył) weźmie Mię ze sobą, to on opuści wspólnie z Tobą miasto.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper