Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Zaginieni

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 Zaginieni

Opis zadania "Zaginieni" z Dying Light 2.

Gdy pchniesz wątek główny do przodu i wrócisz na bazar drugi raz, to wchodząc do głównego budynku będziesz mógł przyjąć dwie misje. Jedna z nich jest od Damiena stojącego przy głównych drzwiach, który poprosi Cię o spotkanie z jego chłopakami w innej części miasta Villedor. Dostań się do znacznika i zapukaj do drzwi - pomów ze strażnikiem, który powie Ci, abyś udał się na parter budynku.

temp_name

Znajdziesz tam przesłuchującego, który niezależnie od Twoich odpowiedzi zaatakuje Cię. Musisz zabić jego oraz dwójkę jego kumpli. Zauważ, że w pokoju nie brakuje włóczni, które możesz zebrać, a następnie cisnąć nimi w oponentów. W ścianach i półkach znajdziesz także noże do rzucania, więc możesz korzystać również z broni bocznej. Po wyeliminowaniu wszystkich oponentów złup lokację i wyjdź na zewnątrz. Okaże się, że przy drzwiach znajduje się Twój zleceniodawca, więc nie będzie musiał biec do bazaru.

temp_name

Podczas rozmowy musisz zdecydować, czy chcesz wydać Damiena i zgłosić jego zachowanie Carlowi, czy też pomóc mu odzyskać brata. Ta druga opcja pozwoli kontynuować misję, więc warto zgodzić się na udzielenie pomocy zleceniodawcy. W tym przypadku musisz udać się na północną część regionu Quarry End i dostać do budynku, w którym znajduje się Cliff. Wejście znajdziesz przez okna na poddaszu. Będąc na górze powoli schodź w dół. W kuchni znajdziesz pierwszego zarażonego, więć zabij go i kontynuuj ekspedycję. Musisz przemykać niezauważenie po całym budynku i schodzić w dół. Skorzystaj ze schodów, a na pierwszym piętrze przeskocz do kuchni z pokoju, w którym znajdziesz kilkanaście zombie. 

temp_name

Po tym powinieneś dostać się na bardziej otwarty teren, który pilnują dwaj strażnicy. Zabij ich, uzupełnij odporność dzięki lampie UV i przejdź na klatkę schodową - znajdujące się tam drzwi prowadzą prosto do Cliffa, z którym automatycznie rozpoczniesz konwersację. Po niej zostaniesz zaatakowany przez zbirów, więc wyeliminuj ich na wszelkie możliwe sposoby. Zauważ, że na platformie znajduje się wróg korzystający z broni dystansowych, więc warto na początku skorzystać ze schodów i nim zająć się w pierwszej kolejności. Po tym skieruj się do drzwi na piętrze, za którymi znajduje się brat Damiena.

temp_name

Po otwarciu ich będziesz musiał zabić Cliffa. Jest on po prostu zwykłym zbirem z większą ilością zdrowia i wytrzymałości. Możesz skorzystać z silnych ataków i pchnąć go w wystające kolczatki widoczne po prawej stronie. To zabierze mu naprawdę sporą ilość HP. Gdy pozbędziesz się mini-bossa pomów z Damienem w bazarze. Gdy się tam znajdziesz zauważysz Rogera, który próbuje pomóc Twojemu zleceniodawcy. Zgódź się na wspinaczkę na wieżę kościelną, aby pomóc zrozpaczonemu mężczyźnie. Najlepiej będzie, jeśli wdrapiesz się na malutki przyczułek Sophie i z niego przeskoczysz na konstrukcję.

temp_name

Potem trasa parkourowa jest bardzo prosta. Powinieneś dostać się finalnie do dzwonnicy, a w niej znajdziesz kolejne wystające elementy, dzięki którym będziesz się stopniowo wspinał do góry. Gdy wyjdziesz na zewnątrz chwyć za figurkę przymocowaną do cegieł, aby iść dalej po rusztowaniu. Gdy znajdziesz się blisko skrzynek stań na nich i otwórz właz, co poskutkuje rozpoczęciem rozmowy - jeśli chcesz, aby Damien przeżył porozmawiaj z nim o życiu i manipuluj nim, że jeśli on skoczy, to Ty także. Potem w trakcie rozmowy z Rogerem lepiej jest mu przerwać, bo inaczej Damiena spotka kara. Niezależnie od decyzji, zadanie zakończy się na wieży kościelnej.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper