Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Waltz, druga, finałowa walka z bossem

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Waltz, druga, finałowa walka z bossem

Jak pokonać Waltza w Dying Light 2?

Finałowa walka z Waltzem odbywa się w misji o tytule X13.

temp_name

Drugie starcie z Waltzem jest podobne do tego pierwszego. Używa on kilka rodzajów ciosów - w tym te zwykłe uderzenia pięścią, które musisz unikać za pomocą zrywu i wyprowadzać jeden cios w kontrataku, uderzenie odpychające w ziemię, podczas którego musisz znajdować się daleko od wroga, a także wysyłanie sygnałów niszczących wszystko na swojej drodze. Ten ostatni atak został dość zmodyfikowany, ponieważ teraz Waltz używa go kilka razy pod rząd. Musisz się odsunąć od niego i wykonać cztery, maksymalnie pięć uników w idealnym momencie. Dopiero po tym boss się zmęczy, a Ty będziesz mógł pod niego podbiec i zadać mu kilka ciosów.

Jeśli spadniesz poza arenę, to jest to idealny moment na uleczenie się. Zregeneruj swoją postać, a dopiero potem wróć na platformę, na której znajduje się Waltz. Tak naprawdę możesz nawet sam zeskoczyć - oponent nie będzie Cię w żaden sposób ścigał. Po zabraniu mu ponad 2/3 paska życia włączy się automatycznie scenka, która rozpocznie drugą fazę finałowej walki z Waltzem.

temp_name

Podczas niej spadniecie na dolny poziom, który w połowie jest skażony chemikaliami. Nie biegaj za bossem, ponieważ jest on bardzo szybki i odporny na toksyny. Zamiast tego czekaj, aż znajdzie się w pobliżu Ciebie i zadaj mu kilka ciosów za pomocą broni białej (nie używaj czegoś masywnego, ponieważ muszą to być bardzo szybkie uderzenia!). Możesz skorzystać z łuku i ładować we wroga strzałami, choć w tym przypadku nie licz na to, że zadasz mu dużo obrażeń.

Nie daj się także trafić oderwanym elementom budynku, takim jak tynki - Waltz będzie je odrywał od ścian i rzucał w Twoim kierunku. Wróg w pewnym momencie powinien zatrzymać się na środku i chcieć walczyć za pomocą swoich szponów, więc wykorzystaj okazję i zadawaj mu obrażenia. Pamiętaj jednak, że jego moce znane z pierwszej fazy pojedynku w dalszym ciągu będą się pojawiały również w dalszej części walki.

temp_name

Gdy ponownie zabierzesz mu 2/3 paska zdrowia rozpocznie się konwersacja z bossem i trzecia faza starcia. Podczas niej Waltz będzie jeszcze bardziej mobilny, ponieważ zażyje inhibitor. Korzystając z podmuchów z wentylacji, a także drabin, wdrapuj się na platformy i zadawaj oponentowi ciosy na takiej samej zasadzie, co poprzednio. Tym razem nie działają na niego jednak noże do rzucania, ponieważ potrafi je unikać. Jego najczęściej używanym atakiem jest doskok do Aidena, więc wykonuj bardzo często uniki, a w razie dwóch trafień pod rząd ucieknij z platformy, zażyj leki i wróć do walki po zregenerowaniu się. Tym razem, gdy zostanie mu 2/3 paska zdrowia, zranisz go będąc już przemienionym.

temp_name

Okaże się, że na sam koniec będziecie walczyli jako przemieńce. Goń Waltza skacząc między szybami (możesz wykonywać bardzo dalekie skoki), a gdy obaj znajdziecie się na betonie uderz w niego kilka razy. Po tym walka dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper