Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Sława lub hańba

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Sława lub hańba

Opis misji głównej "Sława lub hańba" w Dying Light 2 Bloody Ties.

Po dotarciu do Carnage Hall wejdź po schodach do góry i podejdź do drzwi. Otwórz je - potem kolejne. Na głównej hali podejdź do wojownika z prawej strony, a potem do tego, który stoi naprzeciwko sklepików. Gdy to zrobisz, pomówisz przez radio z Ogarem.

Dying Light 2 - Sława lub hańba

Potem rusz na samą górę hali. Znajdziesz tam Serwusa, rekrutera. Pomów z nim o Ciro i wypytaj opcjonalnie o szczegóły - finalnie i tak znajdziesz się na arenie Astrid, gdzie będziesz musiał walczyć z innymi zawodnikami. Staraj się blokować ich ciosy i unikać tych ziejących ogniem.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 2

Uważaj także na staminę - nie pozwól, aby całkowicie się wyczerpała. Po walce będziesz zmuszony wybrać imię dla swojego bohatera. To wybór fabularny, od którego zależy, jak będą się do Ciebie zwracać sojusznicy i wrogowie. Po obudzeniu się w swoim pokoju udaj się do Severusa - wypytaj go o szczegóły, aby lepiej poznać zasady, a następnie wybierz jeden z zawodów. Ten z kategorii spektakl skupia się na walce, a ten z serii pęd - na parkourze.

Dzień w Harran

W przypadku tego wyzwania musisz najpierw aktywować cztery pułapki. Dobiegnij do samochodów, a potem do stacji elektrycznej. Otwórz ją, wciskając odpowiedni przycisk, a potem chwyć za przełącznik.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 3

Przed tym warto jednak pozbyć się wrogów w pobliżu albo sprawić, aby się odsunęli. Możesz więc zachęcić ich do pójścia za Tobą, a potem szybko podbiec pod ową stację i ją aktywować. Po ukończeniu tego celu musisz zebrać 3 antyzyny. Wdrapuj się na dachy - najczęsciej będziesz musiał wykorzystać do tego wielkie płyty zawieszone na linach lub drabiny umieszczone na "domkach".

Dying Light 2 - Sława lub hańba 4

Przy antyzynie spotkasz ludzi Raisa, ale nie warto z nimi walczyć. Zamiast tego szybko otwórz skrzynię i zabierz rzeczony przedmiot. Następnie musisz włączyć 3 generatory - w pobliżu znajdziesz zawsze potwory, więc tak jak przy pierwszym celu, zabijaj je lub odprowadzaj od stacji, a potem szybko do niej podbiegnij i aktywuj ją. Dodatkowo używaj min zdobytych w poprzednim celu czy szukaj po lokacji mołotowów, które mógłbyś wykorzystać na naelektryzowanych oponentów.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 5

Czwartym celem jest ochrona mieszkańców. Tutaj także możesz używać gadżetów, bo kukły są odporne na wszelkie przypadkowe obrażenia z Twojej strony. Podczas ostatniego celu będziesz musiał przetrwać atak zmutowanych zarażonych. Biegaj po całej arenie, aby nie dać się złapać. Po tym pierwsze wyzwanie na arenie zakończy się sukcesem. Wraz z ukończeniem tej misji otrzymujesz dostęp do całego Carnage Hall - wraz z zadaniami pobocznymi.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 7

Podejdź do Servusa raz jeszcze i poszukaj dla niego złodzieja. Odwróć się za siebie, a przy drzwiach wyprowadzających z areny użyj zmysłu przetrwania. Odbij na zewnątrz w lewo, przejdź obok scenografii, a potem trzymaj się znowu lewej strony. Dotrzesz na duży plac przypominający ogród. Przepłyń pod mostem, a potem wyjdź na chodnik z prawej strony. Miń od prawej strony gości przy ognisku i obiegnij kościół.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 8

Potem przejdź chodnikiem z prawej strony i idź dalej za śladami. Finalnie dotrzesz do małej szopki, którą musisz otworzyć wytrychem. Za nią znajdziesz Oliviera, chłopca, który okradł Servusa. Możesz zażądać od niego pieniędzy lub go puścić, nie ma to większego znaczenia, bo dzieciak i tak zostanie złapany przez strażników. Równie dobrze możesz nie zmieścić się w czasie i nie odszukać złodzieja - w takim przypadku złodziej również zostanie odszukany. Wróć teraz do Servusa i zapisz się na kolejną walkę na arenie. Możesz wybrać coś z łatwego poziomu (np. pęd lub widowiskowe starcie) lub zainteresować się czymś cięższym.

Biegnij, chłopcze

Dying Light 2 - Sława lub hańba 8

W przypadku pierwszego wyzwania w serii Pęd będziesz musiał po prostu pokonywać kolejne punkty kontrolne z wykorzystaniem swojego sprytu. Miej jednak ciągle włączoną latarkę, bo Astrid co pewien czas będzie wyłączać prąd, a co za tym idzie, cała arena zostanie ściemniona. Warto mieć więc włączoną ową latarkę, aby nie dać się zaskoczyć. Po wykonaniu wyzwania idź do Severusa, który zleci Ci obowiązkowe zadanie poboczne o nazwie "Prometeusz". Opisaliśmy je na kolejnej stronie poradnika.

Po wykonaniu misji "Prometeusz" wysłuchaj Severusa, co ma ci do powiedzenia nt. Ciro. Odpowiedz dobrze na zadane pytanie (przypomnij sobie, co powiedziałeś o Ciro podczas pierwszego spotkania z Severusem, aby wybrać poprawną odpowiedź). Potem będziesz musiał udać się do lochów, aby znaleźć chłopaka.

Ciro w lochach

Na miejscu znajdziesz strażników, którzy Cię nie wpuszczą. Nic teraz nie zdziałasz, więc wykonaj kolejne wyzwanie na arenie, aby awansować. Warto zainteresować się zadaniem związanym z kategorią Rzeź - Kłopoty w Harran. Zapewnią Ci one aż 5 punktów do rankingu sław.

Dying Light 2 - Prometeusz 9

Podczas tego show będziesz musiał zabijać wrogów z wykorzystaniem wszystkich możliwych gadżetów i ogólnych sposobów. Po arenie rozsiane są również przedmioty, które zapewniają dodatkowe wyposażenie - znajdują się one na skrzyniach z zielonym światłem. Po wykonaniu tego lub innego wyzwania pomów z Severusem, który da Ci nowe zadanie poboczne, a także Ogarem proszącym o spotkanie. Rusz na miejsce rozmowy, a po tym rusz do podziemi.

Podziemia

Dying Light 2 - Sława lub hańba 11

Będziesz musiał przejść przez ogrody pełne strażników. Wejdź do wysokiej trawy z prawej strony i idź przed siebie. Staraj się nie korzystać z latarki, aby nie zostać zauważonym. Gdy dojdziesz do bram, przejdź po lewej stronie, dalej trzymając się trawy, bliżej lokacji z lewej strony.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 12

Potem wejdź do stref w ogrodzie i odbij w pierwszą alejkę po prawej stronie. Idź cały czas przed siebie, a nikt Cię nie zauważy. Gdy dojdziesz do zamkniętej furtki, odbij w prawo, a potem od razu w lewo. Wejdziesz na chodnik prowadzący do kościoła.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 13

Tutaj musisz trzymać się prawej strony. Wejdź po skrzyniach i krawędziach do góry. Na dachu obejdź budynek i wejdź przez okno do środka. Potem przeciśnij się między deskami i wejdź w interakcję z włazem w podłodze.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 14

Dojdziesz do magazynu zarażonych. Możesz tutaj używać latarki, aczkolwiek staraj się wymijać zarażonych z daleka - nie chcesz wszcząć tutaj walki, bo oponentów jest za dużo. Wejdź po schodach na końcu pomieszczenia do góry. Potem wskocz na kolumny na górze i przeskocz do więzienia. Kawałek dalej znajdziesz Roya. Otwórz jego klatkę wytrychem i pomów z nim.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 15

Potem opcjonalnie uwolnij jego i więźniów z innych klatek - 2 są w tej samej sekcji, co Roy, a 2 kolejne klatki w miejscu, z którego przyszedłeś do Roya. Możesz też od razu ruszyć do Ciro. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, pamiętaj, że jesteś zmuszony jeszcze przejść kawałek po przeszkodach do miejsca, gdzie znajduje się arena - miej więc trochę zapasu czasu. Gdy do niej dotrzesz, to rozpoczniesz walkę z Czachą.

Dying Light 2 - Sława lub hańba 17

Chcąc nie chcąc, zawsze kończy się ona Twoją przegraną. Wróg jest zbyt dobry, abyś był w stanie go pokonać. Po porażce obejrzyj scenkę, po której porozmawiasz z Astrid. Ta postanowi wypuścić Ciro po Twojej namowie. Możesz teraz udać się do owego kolegi.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper