Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - frakcje - jak wpływają na rozgrywkę?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2: frakcje - jak wpływają na rozgrywkę?

Jak frakcje wpływają na zabawę w Dying Light 2?

Frakcje z Dying Light 2 mają ogromny wpływ na rozgrywkę i są jedną z największych nowości względem pierwszej odsłony serii. Główna historia skupia się przede wszystkim na dokonywaniu wyborów, które zawsze dotkną poszczególne grupy żyjące w mieście.

Od naszych wyborów zależy, z kim będziemy mieli ochotę się sprzymierzyć, a z kim ruszyć na wojnę. Każda frakcja ma inny plan na rządzenie Villedorem i to, w jaki sposób rozwinie lub stoczy się rzeczona lokacja, zależy od Aidena Caldwella. Niemalże każda większa decyzja będzie wpływała na otoczenie (jedni na swoich terenach zamontują pułapki, a inni linki pomagające eksplorację), nastawienie poszczególnych bohaterów do protagonisty oraz to, kto wciąż będzie żył w świecie DL2.

Frakcje niejednokrotnie nas zaskoczą. Aiden Caldwell może wykorzystać je do swoich celów (np. zmusić do walki między sobą) albo sprawić, że znikną z mapy Villedoru (np. pozbywając się ich przywódcy), robiąc tym samym więcej miejsca dla swoich sprzymierzeńców. Wydaje się, że prawie każda główna misja w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na nastawienie danych grup do naszej osoby.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper