Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - rzemieślnik, ulepszanie wyposażenia, schematy

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - rzemieślnik, ulepszanie wyposażenia, schematy

Co robi rzemieślnik w Dying Light 2?

Rzemieślników w Dying Light 2 odkryjesz po najechaniu na bezpieczną stefę na mapie. Po lewej stronie wyświetlą się informacje, czy w danych kryjówkach występuje majsterkowicz. Oprócz chociażby bazarów występują oni także w trakcie eksploracji świata i są oznaczeni na ekranie ikoną skrzyżowanego młotka z kluczem.

temp_name

Rzemieślnicy pełnią funkcję podobną do handlarzy. Możesz u nich zakupić rozmaite rzeczy z tą różnicą, że u tych pierwszych są to w większości schematy do craftingu lub ulepszenia do tych już przez Ciebie posiadanych. Posiadając trofea z potworów i wystarczającą ilość pieniędzy możesz np. zwiększyć wydajność bandaży albo zwiększyć żywotność wytrychów. Wszystko ma jednak swoją cenę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zakupu nowych planów dotyczących przykładowo medykamentów czy nowego typu amunicji.

Ci sprzedawcy posiadają w swojej ofercie również zwykłę przedmioty przydatne do tworzenia jakichś rzeczy. O ile schematy nie odświeżają się co dobę w grze (te uzupełniają się wraz z postępem fabuły), tak części do wytwarzania już tak. Możesz więc odwiedzać rzemieślników co kilka dni, aby sprawdzić, czy potrzebne Ci zapasy nie zostały przypadkiem przez nich uzupełnione.

U rzemieślników możesz również ulepszyć gadżety, takie jak paralotnia czy lampa UV.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper