Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Ściana męstwa

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 Ściana męstwa

Opis zadania pobocznego "ściana męstwa" z Dying Light 2.

Gdy wrócisz z misji fabularnej, w której aktywujesz wieżę VNC, udaj się w pobliże więzienia na Missy, a następnie przejdź do ściany upamiętniającej (znajduje się ona na wprost miejsca, w którym wcześniej ćwiczyli żołnierze) nieżyjących osób z SP. Pomów z przesiadującą tam kobietą, która okaże się być żoną Leona. Następnie zbierz trzy notatki przypięte do tablicy - naniosą one trzy punkty na Twojej mapie. Przy każdym z nich będziesz musiał odnaleźć nieśmiertelniki ludzi z oddziału 404.

Dying Light 2 Ściana męstwa - Nie ma na to lekarstwa

Przyjdź do tej lokacji nocą!

Pierwsze nieśmiertelniki znajdują się w obiekcie GRE, a dokładniej w laboratorium szczepień w Downtown. Wdrap się na górę po metalowych konstrukcjach od północnej części i wejdź namiotem do środka wysłuchując przy tym nagrania żołnierzy SP. Zejdź w dół, otwórz pierwsze drzwi do laboratorium (idąc po żółtym kablu) i przejdź kolejne pomieszczenie. Z tyłu znajdziesz wejście do szybu wentylacyjnego, spadnij w dół i dostań się na drugi piętro. Tam znajdziesz kilka wskazówek do obadania.

temp_name

Jedno z ciał będzie leżeć w pomieszczeniu przed Tobą. Drugie z nich gdy wyjdziesz na zewnątrz (również po śladach) i schodami w dół znajdziesz się na pierwszym piętrze. Przy drzwiach leży drugi zabity. Trzeci z kolei leży na parterze. Gdy zeskoczysz w dół popatrz w prawo, gdzie znajduje się kilka zarażonych. Szybko zbadaj dzieciaka i wyjdź jak najszybciej z lokacji.

Dying Light 2 Ściana męstwa - Śmiertelna wymiana

Gdy wrócisz do Old Villedor i ruszysz w stronę Houndfield warto zainteresować się kolejnymi nieśmiertelnikami. Wejdź do siłowni wysłuchując przy tym nagrania. Skieruj się na najwyższe piętro, gdzie znajdziesz wiele ciał żołnierzy - w tym Benitez.

temp_name

Uważaj jednak na miny rozłożone po całej lokacji. Są one oznaczone na mapie, a gdy się do nich zbliżysz, wybuchną. Ciało Benitez jest blisko filara, więc trzymaj się lewej strony, a potem lekko skręć w prawo, a bez szwanku dotrzesz do jej ciała i zabierzesz nieśmiertelnik.

Dying Light 2 Ściana męstwa - Utracony kontakt

Do tego znacznika udasz się dopiero w dalszej części gry. Rusz na południe, przez lasy - to dodatkowy obszar niezaliczający się do miasta Villedor. Powinieneś dotrzeć do przekaźnika wojskowego słuchając przy tym - standardowo - kolejnego nagrania.

temp_name

Na miejscu zostaniesz zaatakowany przez kilku renegatów. Zabij ich za pomocą wszelakich narzędzi i wejdź do bazy wrogów. Potem przejdź w stronę piwnicy, a gdy znajdziesz się na dole rusz szukać nieśmiertelników. Korzystaj ze zmysłu przetrwania, przechodź niepostrzeżenie obok kolejnych pokojów zapełnionych zarażonymi aż dotrzesz do miejsca, w którym znajduje się pierwszy SP. Zanim jednak zbierzesz jego nieśmiertelnik wybij wszystkich oponentów w okolicy - jest tutaj mutant, który szarżuje, więc nim zajmij się w pierwszej kolejności. W jego eliminacji pomogą Ci koktajle Mołotowa.

temp_name

Drugi espek leży na ziemi w bloku C. Wyjdź na górę i podążaj za śladami znajdującymi się od głównego korytarza (są tam dwa automaty). 

Gdy zbierzesz wszystkie już nieśmiertelniki wróć do zleceniodawczyni, aby móc kontynuować questa. Będziesz musiał odnaleźć jeszcze blachę Leona, więc udaj się do wieżowca VNC głównym wejściem. Potem, przechodząc obok stanowiska SP, wezwij windę i jedź nią do piwnicy. Potem przepłyń na drugą stronę lokacji i wbiegnij po schodach do góry. Gdy znajdziesz się blisko miejsca, w którym zginął żołnierz, przejdź do kolejnej miejscówki.

temp_name

Stamtąd rusz do góry i idź tą samą drogą, którą wcześniej musiałeś w misji głównej przebyć, aby dostać się do kabli. Dostaniesz się do sali filmowej, w której znajdziesz kilku zarażonych. Jednym z nich będzie Leon, więc zabij go i przeszukaj, aby zdobyć nieśmiertelnik. Zwróć go jego żonie znajdującej się w sali pamięci, po czym misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper