Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Latarka UV, jak zdobyć?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Latarka UV, jak zdobyć?

Jak zdobyć lampę UV w Dying Light 2?

Jak mogłeś zauważyć w trakcie oglądania materiałów promocyjnych, Aiden będzie posiadał w swoim ekwipunku lampę UV. Jak wiadomo, ten typ światła odstrasza i wyniszcza od środka zarażonych, co ułatwia nocne ekspedycje i eksplorowanie obiektów GRE wypełnionych po brzegi zombie. 

Przez ponad połowę gry nie będzie mógł korzystać z innych środków niż świetlików UV, które można stworzyć w ekranie wytwarzania (wcześniej musisz zdobyć lub kupić u rzemieślnika odpowiedni schemat), a następnie wyrzucić ze swojego plecaka na ziemię. Generują one przez kilka sekund światło UV, które dociera do wyznaczonego obszaru. Wraz z ulepszeniem gadżetu będzie on miał jeszcze większy promień rażenia i długość działania.

temp_name

Ze świetlików UV będziesz mógł powoli rezygnować, gdy otrzymasz dostęp do latarki UV. Stanie się to dostępne dopiero po przejściu do centrum Villedoru. Gdy poznasz tamtejszych dowódców Stróżów Prawa, jeden wysoko położony członek frakcji wręczy Ci rzeczony, zaliczający się do podstawowych itemów nocnego biegacza, gadżet. Posiada on pewne limity (gdy będziesz długo świecił, to w pewnym momencie bateria się wyładowuje, a Ty będziesz musiał poczekać, aż się ponownie załaduje), ale będziesz mógł używać tego gadżetu bez przymusu odnawiania go czy naprawiania za materiały rzemieślnicze. Wraz z ulepszaniem latarki UV (posiada trzy poziomy) u rzemieślnika, item będzie mocniej wypalał wrogów i, co ważniejsze, na jednym załadowaniu będzie działał jeszcze dłużej.

Warto też zaznaczyć, że świetliki UV pomagają odzyskać odporność. Latarka tego nie robi.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper