Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - trwałość broni, modyfikacje i ulepszenia

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - trwałość broni, modyfikacje i ulepszenia

Trwałość broni i modyfikowanie ich w Dying Light 2.

temp_name

W Dying Light 2 nie brakuje wielu rodzajów broni. Wyróżniamy te najzwyklejsze oznaczone szarym kolorem, poprzez rzadkie i epickie (odpowiednio niebieski i fioletowy kolor), a także legendarne. Te najbardziej pożądane są ciężkie do zdobycia w trakcie eksploracji, a handlarze wołają za nie masę pieniędzy w swoich sklepikach. Działa to także w drugą stronę, bo sprzedając pospolity nóż czy topór zarobisz mniej, niż pozbywając się legendarnego młotka.

Trzeba zawsze zwracać uwagę na ich obrażenia, które są podane nawet po najechaniu na nie kursorem w świecie gry. Limit udźwigu występuje w kategorii broń, więc nie warto nosić przy sobie czegoś słabego. Jeśli zdobywasz kolejne poziomy bohatera, to wiedz, że legendarne bronie zebrane przy pierwszy poziomie będą gorsze niż chociażby rzadkie zebrane na 2 poziomie trudności. Nie warto więc "kisić" ich w ekwipunku i liczyć, że przydadzą się później.

temp_name

Oprócz zwykłych statystyk lepsze bronie mają większą trwałość, a także kilka miejsc na specjalne modyfikacje. Co jednak ciekawe, nie możesz udać się do np. rzemieślnika, aby ten odnowił Twoją ulubioną broń albo zrobić to samemu z posiadanych materiałów rzemieślniczych, ponieważ jedynym sposobem na zwiększenie jej trwałości jest wgranie ulepszenia (wcześniej musisz zdobyć lub kupić schemat na bazarze) w jednym z trzech dostępnych miejsc. Większość z nich nakłada również jakieś efekty - ukazana na powyższym obrazku Iskra, zbierana za ukończenie jednej z misji pobocznych w głównej lokacji ocaleńców w starym Villedorze, nakłada efekt porażenia na uderzonego przez nas wrogów oraz jego sojuszników.

Zwróć uwagę na to, że nie możesz odnawiać modyfikacji, ale zamienić już tak. Odnotuj sobie jednak, że wykorzystując jeden slot zwiększasz trwałość o wyznaczoną ilość punktów i ewentualne podmienianie ulepszeń nic tutaj nie da. W Dying Light 2 dużą rolę odgrywa rotacja broni, a więc nie przywiązuj się do jednego, tego samego młotka/noża/topora, ponieważ prędzej czy później będziesz musiał się z nim pożegnać. 

Niepotrzebne bronie nie warto wyrzucać - sprzedawaj je u handlarzy.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper