Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Upadek Królestwa:

Po zakończeniu wątku z Sigurdem udaj się do Hamtunscire, aby zakończyć rządy króla Aelfreda. Na miejscu spotkasz Somę, która zaprowadzi Cię do Guthruma. Po scence rozpocznij palić wioskę. Zabijaj napotkanych Anglików, rzucając przy tym rozpalone pochodnie na słomiane dachy domów, a także w stronę spichlerzy, aby wyrządzić jak najwięcej szkód.

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Po tym uciekaj w stronę ruin pieszo. Po drodze spotkasz paru Sasów, których musisz zabić. Następnie udaj się do znacznika i obejrzyj scenkę. Po niej wyrusz z Guthrumem uratować jego wojów. Po dotarciu na miejsce warto od razu przyzwać swój drakkar i rozpocząć najazd na lokację, aby ułatwić sobie walkę. W pierwszej kolejności weź klucz do celi leżący na stole, a potem wejdź do dołku od prawej strony lokacji (tam spotkasz kilku Normanów), a następnie wejdź do domku, w którym, na parterze, znajduje się drabina prowadzącą do kolejnych wikingów. Teraz odejdź z wodzem na bezpieczną odległość, pomów z nim. To zakończy misję.


Dzień święty:

Po uwolnieniu Normanów jedź konno do obozu. Przed rozmową z Guthrumem warto porozmawiać ze swoimi sojusznikami przy brzegu. Po przemowie rusz do osady - jeśli pójdziesz główną drogą, ominiesz jednostki wroga. Pierwszą sekwencję szturmu ukończysz wchodząc do katedry w wiosce Sasów. Po filmie przerywnikowym w świątyni rozpoczniesz walkę z Goodwinem - uderzaj silnym atakiem w jego tarczę, aby go przełamać. Dodatkowo, warto wykonać szybkie dwa uniki, aby znaleźć się za jego plecami i wyprowadzić dwa/trzy szybkie ataki. Powtarzaj te dwie czynności, aby odnieść łatwe zwycięstwo. Teraz czeka na Ciebie wybór, ale nie ma on znaczenia, bowiem chcąc nie chcąc, Goodwin zginie. Po tym wyjdziesz na zewnątrz. Obejrzyj scenkę, w której Soma zginie i odejdzie do Walhalli.

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Teraz musisz pomóc trzem sojusznikom. W domku po prawej stronie od katedry znajdziesz Guthruma, który chce znaleźć tutejszego tana. Wejdź do jego pomieszczenia wspinając się po ścianie, a potem zwiąż mężczyznę. Następnie wyjdź drzwiami po prawej stronie i biegnij do Ljufviny. Po dotarciu na miejsce weź Hunwalda na swoje barki i zanieś go do pobliskiej chaty. Następnie biegnij do Brodera.

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Teraz będziesz musiał pomóc mu przejąć garnizon. Wdrap się po skałach po prawej stronie i strzel w łatwopalne dzbany, aby rozwalić bramę blokującą drogę do środka. Po tym zabij stacjonujących tam wrogów i wróć do sojuszników, gdy uda Ci się już pomóc trzem sojusznikom. Tam czeka na Ciebie kolejna walka. Po zabiciu kilkunastu Anglików szturm zakończy się, a Ty porozmawiasz z Guthrumem. Przed pogrzebem warto wybrać opcję, która pozwoli Ci jeszcze porozmawiać ze sojusznikami. Dowiesz się dzięki temu, że mąż Ljufviny również stracił życie. Po odprawieniu godnego pogrzebu, wróć do osady i porozmawiaj z dziewczyną Hundwalda, łabędzicą, a następnie odwiedź Randvi, aby zdać jej raport.

Gratulacje, właśnie ukończyłeś wątek Anglii w Assassin's Creed Valhalla! Teraz możesz zająć się Wielkim Mistrzem Zakonu Starożytnych. Aby go zidentyfikować, zabij wszystkich członków Zakonu i Zelotów.


Kuźnia i płomień:

Po zdaniu raportu z ostatniego regionu Anglii odwiedź Gunnara i rozpocznij ceremonię ślubną, w której kowal poślubi swoją wybrankę. Obejrzyj długą scenkę, po której przejmiesz kontrolę nad Eivorem.

Assassin's Creed Valhalla - Upadek Królestwa; Dzień święty; Kuźnia i płomień

Teraz możesz porozmawiać z gości weselnymi. Jeśli jesteś w związku z Randvi, będziesz mógł zamienić z kobietą parę słów, tuż przed ucztą. Po tym misja się zakończy.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper