Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Po wykonaniu czterech sojuszniczych zadań zaatakuj twierdzę Fulke. W tym celu udaj się do obozu wypadowego, aby porozmawiać z Basimem. Przed tym możesz zamienić dwa słówka ze swoimi sojusznikami z poprzednich regionów Anglii, które odwiedziłeś. Teraz rozpocznij szturm rozmawiając z Asasynem.

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

W pierwszej kolejności unieruchom balisty i kotły z olejem strzelając w podświetlone na czerwono ogniwo. Potem, gdy już będziesz w środku, rzuć pochodnią w silos, aby rozwalić palisadę blokującą przejście do kolejnego poziomu twierdzy. Następnie podnieś kratę, a przy drugiej palisadzie, strzel w wóz z materiałami łatwopalnymi znajdujący się za przeszkodą.

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Po dotarciu na górę rusz do twierdzy, wejdź do niej i rozpocznij szukanie swojego brata - Sigurda. Wchodź po schodach na kolejne piętra. Gdy znajdziesz się w przedsionku, skręć w lewo i wejdź po drabinie do góry, aby znaleźć się w pomieszczeniu, w którym torturowano Twojego jarla.

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Teraz wyjdź na zewnątrz i biegnij w stronę kościoła. Omiń wrogów, bo i tak będą cały czas się respić wokół Ciebie. W świątyni czeka na Ciebie krótka scenka, po której zejdziesz do podziemi, gdzie odbędziesz walkę z Fulke. Jest ona jedną z najłatwiejszych bossów w grze. Gdy jesteście blisko ognia, uderzaj ją swoim toporem. Jeśli natomiast jesteście w ciemności, strzelaj z łuku wcześniej skanując teren, aby wiedzieć, gdzie kobieta dokładnie się znajduje. Niemalże wszędzie znajdziesz dodatkowe strzały, więc całą walkę możesz wygrać przybierając styl defensywny. Warto także nałożyć na swój miecz truciznę lub ogień, jeśli chcesz ją okładać swoją bronią palną.

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Gdy zabierzesz kobiecie 2/3 życia, ucieknie z podziemi, a drugą fazę walki odbębnisz na zewnątrz. Kobieta będzie atakowała drewnianym krzyżem, więc unikaj jej ciosów i wyprowadzaj kontry. Po trzech-czterech takich ciosach, Fulke opadnie z sił. Teraz czeka na Ciebie kilka filmików przerywnikowych, po których będziesz musiał odeprzeć posiłki z Wincestre.

Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury

Zabij wszystkich widocznych przed Tobą Sasów., co pomoże Ci utrzymać twierdzę w posiadaniu wikingów. Po tym misja dobiegnie końca. Teraz możesz porozmawiać jeszcze ze swoimi sojusznikami i dowiedzieć się, co sądzą o bitwie.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper