Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Odór zdrady

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Odór zdrady

Przed Tobą bardzo długie zadanie, w którym będziesz musiał dowiedzieć się, kto tak naprawdę jest zdrajcą. Podejdź do kobiety i trzech dowódców i spróbuj wraz z nimi dowiedzieć się, gdzie przebywa członek Zakonu Starożytnych.

Assassin's Creed Valhalla - Odór zdrady

Gdy już to zrobisz, wejdź do sali biesiadnej i porozmawiaj z Somą. Możesz zdać jej raport z tego, co już wiesz, ale pod żadnym pozorem nie mów, kogo podejrzewasz - chyba że nie zależy Ci na pomyślnym zakończeniu wątku. Aby zdradzić tożsamość zdrajcy, możesz rozmawiać z mieszkańcami tutejszej wioski - chętnych do rozmowy znajdziesz po zeskanowaniu terenu - będą oni podświetleni na niebiesko.

Warto przede wszystkim zejść do tunelu, o którym wiedziała jedynie Soma i jej dowódcy. Na jego końcu znajdziesz rozlaną żółtą farbę. Skanując teren, idź za śladami, aż dotrzesz do miejsca, w którym wrogowie się przegrupowali. Dowiesz się dzięki temu, że kluczem do znalezienia winnego jest łódka z kadłubem pomalowanym na żółto.

Assassin's Creed Valhalla - Odór zdrady

Jeśli masz ochotę, to możesz wezwać łódź i udać się na północ, na mokradła, ale nie odnajdziesz tam dowodów na jednego z dowódców - podobnie zresztą jak w przypadku miasta jarly. Pomalowany na żółto drakkar znajduje się na bagnach, dokładnie w tym miejscu:

Assassin's Creed Valhalla - Odór zdrady

W pobliżu znajdziesz bandytów, którzy go strzegą, a raczej łupieżców, którzy przypadkowo go zaatakowali. Na deskach łodzi wygrawerowano napis mówiący, iż jest to drakkar należący do Gallina, który de facto zabił poplecznika wyżej wspomnianego Członka Zakonu, co już sugerowało, że coś jest nie tak. Korzystając z retrospekcji dowiesz się, że nie został on ranny z powodu walki z Anglikami, a z powodu napadu Łupieżców.

Teraz możesz wrócić do Somy i wskazać zdrajcę (przed tym warto powiedzieć o wszystkich zdobytych dotąd wskazówkach). Wyznacz Galinna, jeśli chcesz uzyskać pozytywne zakończenie rzeczonego wątku. Poniżej umieszczam materiał, w którym pokazuję, jak wyglądają przerywniki filmowe w przypadku wszystkich trzech dowódców:

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper