Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

W poniższym poradniku do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz dokładny opis przejścia misji głównych, zadań pobocznych rozbudowywania osady, a także sekretów poszerzających wiedzę o IX-wiecznej Anglii. Oprócz tego, poniżej znajdziesz porady na start, które pozwolą Ci lepiej zapoznać się z najnowszą produkcją studia Ubisoft.

Witajcie w poradniku do Assassin's Creed Valhalla, najnowszej odsłony najpopularniejszej marki Ubisoftu opowiadającej o szalonych przygodach zakapturzonych zabójców. Tym razem trafiamy żądnymi krwi wikingami do IX-wiecznej Anglii. Przejmujemy kontrolę nad wodzem pewnego klanu - Eivorem - którego zadaniem jest znalezieniu nowego domu dla swoich ludzi. Na naszej drodze staną tysiące Sasów, którymi dowodzi Alfred Wielki, czyli jeden z najwybitniejszych królów wczesnej historii Anglii. Czy uda nam się go pokonać, czy też postanowimy nawiązać z nim sojusz i wybić inne państwa wchodzące w skład heptarchii anglosaskiej? Zapraszamy do zapoznania się z Assasin's Creed Valhalla poradnik.

Poradnik do DLC Dawn of Ragnarok - kliknij tutaj, aby przejść


Pragnę zaznaczyć, że poradnik powstał na bazie wersji PC, a ja sam bawiłem się na poziomie trudności: normalny. Oznacza to, że będę często wspominał w swoim przejściu o przyciskach z klawiatury odpowiadających za daną czynność, a nie kontrolerze do PS4/XONE, tak jak miało to miejsce w poprzednich moich pracach.

Dodatkowo, w wymagających misjach, w których musimy zmierzyć się z rozmaitymi bossami, tudzież zagadkami, możecie obejrzeć moje autorskie materiały, dzięki którym pchnięcie zadania do przodu nie będzie niczym trudnym.

Warto wspomnieć, że do głównej strony poradnika wrócicie klikając podświetlony na żółto-złoty kolor napis nad Spisem treści materiału.


Assassin's Creed Valhalla podstawy

Assassin's Creed Valhalla pod względem najważniejszych podstaw gry nie różni się zbytnio od poprzednich odsłon - większych zmian doczekały się jedynie sekcje "umiejętności" oraz "zdolności", a do najnowszej odsłony o zakapturzonych zabójcach dodano mechanikę "najazdy". Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na ich temat, zapraszam do spisu treści.

Assassin's Creed Valhalla porady i pytania

Assassin's Creed Valhalla posiada wiele niewiadomych. Poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania, które zapewne będą nurtować Cię podczas przechodzenia najnowszej pozycji Ubisoftu.

Assassin's Creed Valhalla osada - zarządzanie, budowanie, zbieranie materiałów

Osada to najważniejszy element Assassin's Creed Valhalla. To od zarządzania nią zależy ilość misji w dzienniku, sprawność Twoich wojowników w boju, czy także morale wikingów. Poniżej możesz przeczytać dokładnie o najważniejszych funkcjach wioski.

Assassin's Creed Valhalla Zakon Starożytnych - identyfikacja członków, ich miejsce pobytu, eliminacja

W Assassin's Creed Valhalla powrócił Zakon Starożytnych. Zakładka z nim związana pojawi się w menu gry dopiero, gdy założysz osadę w Anglii i rozwiniesz Siedzibę Ukrytych do pierwszego poziomu. Hytham, jeden z członków Bractwa, dopiero wtedy wprowadzi Cię w pogańską, tajemniczą organizację.

Assassin's Creed Valhalla misje główne - opis przejścia gry

W tym miejscu znajdziesz opis przejścia wszystkich misji głównych wchodzących w skład Assassin's Creed Valhalla. W większości z nich będziesz musiał walczyć z oponentami, a także bossami - czy to tymi mniejszymi, czy większymi. Poniżej możesz przeczytać ich dokładny opis przejścia, a także wiele porad, dzięki któremu wykonanie danych czynności nie będzie niczym trudnym.

Bitwa o północy szlak:

Saga królotwórcy:

Bitwa o Somę:

Osada:

Opowieść o Tanie Oswaldzie:

Osada:

Los boga bogów (Asgard):

Kamień paladynki:

Miasto ogarnięte wojną:

Saga o Vinlandii:

Księga smoków:

Narzędzie starożytnych:

Osada:

Brewiarz Złamanych Serc:

Saga o Śniegach:

Kłopoty Hunwalda:

Oblężenie Portcestre:

Miasto chciwców:

Słowo Halfdana:

Historia o płonącym olbrzymie:

Stolica Wiary:

Opowieść o dwóch jarlach:

Finał:

Assassin's Creed Valhalla misje poboczne - opis przejścia zadań opcjonalnych

W Assassin's Creed Valhalla jest bardzo mało pobocznych misji, ponieważ twórcy postanowili skupić się na dopracowaniu bardziej wciągających sekretów. Mimo wszystko, Ubisoft przygotował parę zadań opcjonalnych, o których piszę poniżej:

Assassin's Creed Valhalla regiony - pytajniki (bogactwa, tajemnice, artefakty), wyczyszczenie mapy

Tym razem zamiast pytajników Ubisoft zaserwował nam świecidełka na mapie. Wyróżniamy trzy rodzaje sekretów: bogactwa, w których możemy znaleźć m.in. uczone księgi dające nowe zdolności, tajemnice, dzięki którym będziemy mogli zmierzyć się z legendarnymi zwierzętami, tudzież wojownikami, jak i zainteresować się muchomorami.

Ryglafyjke (1 poziom doświadczenia), Ledecestrescire (20 poziom doświadczenia), Grantebridgescire (20 poziom doświadczenia):

Wschodnia Anglia (55 poziom doświadczenia), Oxenefordscire (90 poziom doświadczenia), Lunden (90 poziom doświadczenia), Vinlandia (0 poziom doświadczenia)

Sciropescire (130 poziom doświadczenia), Cent (130 poziom doświadczenia), Essexe (160 poziom doświadczenia), Asgard

Assassin's Creed Valhalla trofea

PODSTAWY

PORADY I PYTANIA

OSADA

ZAKON STAROŻYTNYCH

HISTORIA GŁÓWNA

MISJE POBOCZNE

SEKRETY (RYGJAFYLKE, LEDECESTRESCIRE, GRANTEBRIDGESCIRE)

SEKRETY (WSCHODNIA ANGLIA, OXENEFORDSCIRE, LUNDEN, VINLANDIA)

SCIROPESCIRE, CENT, ESSEXE, ASGARD

TROFEA

Źródło: własne

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

HISTORIA GŁÓWNA

cropper