Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

Zadanie zostanie aktywowane automatycznie po rozprawieniu się z wojami Kjotviego i porozmawianiu z królem Haraldem w poprzednim zadaniu. Udaj się do wieży, w której przebywa Sigurd oraz dowódca wojsk wyżej wspomnianego króla. Po przygotowaniu planu ataku, automatycznie przeniesiesz się pod fortecę oponenta, z którym będziesz musiał walczyć.

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

Wróg na początku zacznie walczyć bez swojego topora. Najważniejszym elementem są uniki, które musisz wykonać gdy oponent podświetla się na czerwono. Po wyprowadzeniu jednego silnego ataku, odskocz ponownie, bowiem Kjotve jest bardzo mobilny. Po kolejnym uniku uderz go ponownie i tak do skutku. Ewentualnie użyj łuku, których strzał nie może blokować (potem będzie już to robił). Po pierwszej fazie walki przeciwnik zabierze topór, co w pewnym stopniu sprawi, iż walka z nim będzie trochę łatwiejsza. Gdy Kjotve się zamachnie, odskocz i wykonaj minimum trzy ciosy. Następnie odejdź na bezpieczną odległość i poczekaj, aż wróg ponownie wykona doskok/zamachnięcie. Pamiętaj, że jeśli będzie świecił się na żółto, możesz sparować jego cios i wyprowadzić potężną kontrę.

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

W ostatniej fazie walki wpadniesz do dołku. Walka z przeciwnikiem wygląda niemalże tak samo jak w drugiej fazie, z tym, że gdy Kjotve weźmie do rąk ciało zabitego woja, nie podchodź do niego, ponieważ wtedy na pewno Cię uderzy i odrzuci na parę metrów. Po zabiciu wroga obejrzyj scenkę przerywnikową, w której ujrzysz m.in. Odyna.

Po chwili wrócisz do rzeczywistości. Grom, syn zabitego wodza, nie będzie chciał Cię wpuścić do fortecy, więc czeka na Ciebie kolejna długa walka. Aby dostać się do środka, poczekaj aż Twoi wojownicy położą drabinę na murach. Wejdź po niej do góry i wyeliminuj wojów wrogiego klanu, a potem otwórz bramę, dzięki której wpuścisz sojuszników do środka.

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

Pruj do przodu - przy kolejnej bramie spotkasz trochę mocniejszego przeciwnika, jakim jest Siewca Niedoli. Używa on topora, podobnie jak Kjotve, więc odskakuj od jego ciosów i wyprowadzaj parę ciosów. Gdy go zabijesz, zeskocz z mostu na prawo i wejdź po palikach do kolejnego poziomu fortecy. Zabij przychodzących wrogów i otwórz ostatnią bramę. Po tym skieruj się do świątyni, w której ukrywa się Gorm.

Assassin's Creed Valhalla - Okrutny los

Będąc w środku, Gorm zapali budynek. Będziesz musiał z niego szybko uciec - wystarczy wspiąć się do góry po rusztowaniu i wyjść na zewnątrz za pomocą okna. Po zeskoczeniu w dół, spotkasz swoich sojuszników i Sigurda. Porozmawiaj ze swoim przyrodnim bratem, co zakończy zadanie. Korzystając z okazji, zbierz bogactwa w tejże lokacji.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper