Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy

Misja ta automatycznie uaktywni się w dzienniku po zabraniu króla do Tamworth. Przejdź się z Ivarrem do karczmy i porozmawiaj z nim na parę tematów. Eivor upije się trunkami i obudzi się w niedalekim od fortecy obozie. Gdy to nastąpi, udaj się do sali biesiadnej, aby obejrzeć koronację nowego króla. Podczas filmiku dowiesz się, że poplecznik Burgreda zaatakował Repton. Użyj szybkiej podróży do tegoż miasta, aby uniknąć niepotrzebnej podróży.

Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy

Zejdź z budynku, a przy wejściu do kapliczki znajdziesz brata Ivarra, który przekaże Ci informacje nt. Ceolberta. Znajduje się on na pobliskiej wyspie (północny-zachód) wraz z poplecznikiem dawnego już króla Mercji. Po krótkim dialogu czeka na Ciebie walka z bossem (przed nią uzupełnij strzały!). Podczas starcia używaj łuku i strzel choć raz w poświetlone na złoto miejsca, aby pozbawić przeciwnika sporej ilości wytrzymałości.

Ważne jest, aby wykonywać sporo uników. Leofrith jest bardzo mobilny. Nie atakuj go, gdy trzyma miecz na poziomie swojej twarzy, bowiem gdy go wtedy dotkniesz, wyprowadzi szybką, nie do zablokowania kontrę. Pamiętaj także, aby nie używać mocnych ataków, bowiem zużywają one zbyt dużo wytrzymałości, która Ci się bardzo przyda podczas walki z wrogiem. Po odniesieniu zwycięstwa w starciu będziesz musiał zdecydować, co chcesz zrobić z oponentem.

  • Darowanie mu życia sprawi, że poda on Ci miejsce pobytu zwoju, przez który Zeloci mogą Cię ścigać. On sam uda się do Rzymu i podziękuje za wyjawienie prawdy.
  • Zabicie go wiąże się z tym, że najemnicy będą ścigać Cię bardzo często, ponieważ nie będziesz miał możliwości spalenia zwoju.

Assassin's Creed Valhalla - Ciężar władzy

Po podjęciu decyzji wróć do Ubba i Ivarra, co zakończy misję, jak i wątek związany z synami Ragnara. Od teraz będziesz wisiał w swojej osadzie Ceolberta. Jeśli uratowałeś Leofritha, udaj się od razu na miejsce, w którym spalisz zwój (jeśli nie zrobisz tego od razu, to najemnicy go zabiorą).

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper