Assassin's Creed Valhalla - poradnik, solucja. Opis przejścia, wybory, romanse, osada, sekrety, zakon, skille - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Assassin's Creed Valhalla - poradnik i solucja

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Mateusz Wróbel | 09.03.2022, 20:15

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca Królów

Wspólnie z Ivarrem (o ile wyraziłeś taką chęć w poprzednim zadaniu) udaj się w pobliże zamku, w którym przebywa Rhodri. Będąc już w pobliżu Eivor i Ivarr automatycznie założą obóz. Gdy przejmiesz kontrolę nad postacią, udaj się do wikinga, aby zaplanować dalsze działania.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Teraz możesz rozpocząć szturm - w pierwszej kolejności zabij Brytów na moście, a potem chwyć za wóz aby pchnąć go pod bramę. Będąc już blisko podpal go i opuść oznaczony obszar.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Gdy już znajdziesz się we wnętrzu fortecy, w pierwszej kolejności unieruchom dwie balisty za pomocą łuku - ich czuły punkt jest oznaczony na czerwono. Teraz możesz sforsować drugą bramę za pomocą dzbanów z oliwą widocznych po lewej stronie.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Na kolejnym poziomie zamku wyeliminuj tutejszych przeciwników i strzel w dwa ogniwa znajdujące się sto metrów dalej, aby otworzyć sobie drogę do króla Rhodriego. Będziesz je miał w zasięgu łuku, gdy staniesz na urwisku po lewej oraz prawej stronie. Przed Tobą pozostał jedynie chorąży i dwóch wojów, którzy są ostatnią przeszkodą do zabicia Rhodriego przez Ivarra. Po rozmowie z synem Ragnara zgódź się na jego propozycję, aby dokończyć misję.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Weź ledwo dyszącego króla na ramię i połóż go na koniu widocznego za mostem. Teraz jedź za Ivarrem, a gdy znajdziesz się w docelowym miejscu, doprowadź na wzgórze Rhodriego. Obejrzyj scenkę przerywnikową, w której dowiesz się, że to on zabił Ceolberta.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Teraz nie pozostaje nic innego, jak ukarać syna Ragnara za to, co uczynił. Będziesz musiał się z nim zmierzyć, ale starcie jest bardzo proste - pamiętaj, aby wykonywać unik wtedy, gdy Ivarr zacznie wyginać swoje ciało - będzie to oznaczało, że ma właśnie zamiar uderzyć Cię nogami albo toporkiem uderzając zza tułowia. Podczas walki będziesz musiał także zamienić z nim parę słów, ale będzie to jedynie zmyłka mającą na celu wyprowadzić Cię ze skupienia (kliknij na klawiaturze 1, aby uniknąć jego ciosu).

Po walce wróć do Quatford, gdzie odbędzie się pogrzeb wikinga. Spotkasz tutaj Ubbę, któremu warto wyjawić prawdę o tym, jak zginął Ivarr (jeśli dałeś mu topór - godna śmierć, jeśli nie dałeś mu toporu - okropna śmierć), aby Ubbe nie żywił do Ciebie potem urazy.

Assassin's Creed Valhalla - Zabójca królów

Po scence przerywnikowej misja się zakończy. Teraz wystarczy jedynie złożyć raport Randvi.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

HISTORIA GŁÓWNA

cropper