Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.10.2020
Gry na PS5 - wszystkie potwierdzone tytuły, które pojawią się na konsoli Sony
6492V

Gry na PS5 - wszystkie potwierdzone tytuły, które pojawią się na konsoli Sony

Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Demon's Souls, God of War: Ragnarok to nie jedyne mocne produkcje, które pojawią się na konsoli PS5. W rozwinięciu znajdziecie wszystkie produkcje zmierzające na PlayStation 5.

Poniżej możecie przeczytać o produkcjach, które oficjalnie zostały zapowiedziane na konsolę PlayStation 5.

1. Aerial_Knights Never Yield

Aerial_Knight's Never Yield jest zręcznościowym tytułem, który zabiera nas do futurystycznej wersji miasta Detroit. Głównym elementem gry jest przechodzenie coraz to bardziej wymagających poziomów - na naszej drodze staną oczywiście wrogowie.

Premiera: marzec 2021 rok


2. Anima: Song from the Abyss

Anima: Song from the Abyss skupia się na rozgrywce dwoma postaciami - rycerzu i członkowi załogi pewnego statku powietrznego. Zadaniem odbiorcy jest pomaganie owym bohaterom wyjść z opresji.

Premiera: 2021 rok


3. Apex Legends

Apex Legends jest popularną strzelaniną sieciową od studia Respawn Entertainment, do której zaimplementowano tryb battle royale. W trakcie zabawy rywalizujemy z innymi graczami, a wygrywa ten, kto pozostanie przy życiu na mapie jako ostatni.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


4. Aragami 2

Aragami 2 jest skradanką, która pozwala wcielić nam się w elitarnego wojownika, przedstawiciela pewnej grupy zmagającej się z tajemniczą chorobą wpływającą na umysł i ciało. Tytułowa postać musi ochronić Dolinę Rashomon.

Premiera: marzec 2021 rok


5. Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla jest kolejną odsłoną popularnej marki od Ubisoftu. Zainteresowani wcielają się w żądnego krwi wikinga o imieniu Eivor, który chcąc poszerzać wpływy, zaatakował Sasów.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


6. Astro's Playroom

Astro's Playroom to demonstracyjna produkcja od Sony, która ma za zadanie pokazać możliwości kontrolera DualSense dołączanego do zestawu. 

Premiera: 19 listopada 2020 roku


7. Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy skupia się na eksplorowaniu przygotowanego przez twórców świata. Wskakujemy w buty alchemiczki o imieniu Ryza, dziewczyny, która niespodziewanie wplątuje się w intrygę zachęcającą ją do zbadania tajemniczych ruin.

Premiera: 3 grudnia 2020 roku


8. Atomic Heart

Atomic Heart opowiada historię agenta, który zostaje wysłany do obiektu badawczego, w którym miejsce mają niewytłumaczone zjawiska. Gracz musi odkryć przyczyny nieodpowiedniego funkcjonowania tejże lokacji - na jego drodze staną wszelakie potwory.

Premiera: 2021 rok


9. BADA Space Station

BADA Space Station jest tytułem skupiającym się na walkach na przeróżnych arenach. Do naszej dyspozycji oddano cztery postacie, diametralnie różniące się od siebie za sprawą umiejętności.

Premiera: 2021 rok


10. Balan Wonderworld

Balan Wonderworld jest trójwymiarową platformówką rozgrywającą się w tytułowej krainie skrywającej wiele tajemnic. 

Premiera: 26 marca 2021 roku


11. BioMutant

BioMutant to RPG akcji stworzony z myślą o osobach lubiących otwarte światy, a także klimat postapokaliptyczny. Głównym elementem tytułu jest walka z potworami, a także modyfikowanie, tudzież odblokowywanie nowych mutacji dla protagonisty.

Premiera: 2020 rok


12. Black Legend

Black Legend rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku, w którym tajemnicza mgła zaczęła wpływać na mieszkańców. Jest to turowy RPG z widokiem izometrycznym.

Premiera: marzec 2020 rok


13. Black Myth: Wu Kong

Black Myth: Wu Kong to gra akcji-RPG tworzona przez chińskie studio Game Science. Tytuł wyróżnia niesamowita oprawa wizualna, którą udało się uzyskać dzięki mocy next-genów.

Premiera: 2022 rok


14. Blind Fate: Edo No Yami

Blind Fate: Edo no Yami opowiada historię o cyber-samuraju, który wędruje po Japonii próbując dokonać zemsty na ludziach wyrządzających wiele szkód.

Premiera: 2021 rok


15. Blood Bowl 3

Blood Bowl III traktuje o futbolu amerykańskim, lekko zmodyfikowanym. Zamiast ludzi w rozgrywkach biorą udział mutanty, szkielety, ogry, trolle, czy nawet orkowie. 

Premiera: 2021 rok


16. Borderlands 3

Borderlands 3 jest trzecią pełnoprawną odsłoną kultowej marki RPG. Fabuła koncentruje się na rodzeństwie - Troyu i Tyreen - dwóch antagonistach, którzy odbiorcom niejednokrotnie pokrzyżują plany.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


17. Braid Anniversary Edition

Braid Anniversary Edition jest dwuwymiarową grą logiczno-zręcznościową, w której sterujemy Braidem. Głównym celem jest przebrnięcie przez przygotowane przez twórców poziomy.

Premiera: marzec 2021 rok


18. Bridge Constructor: The Walking Dead

Bridge Constructor: The Walking Dead, jak sama nazwa wskazuje, zmusza nas do budowania wszelakich mostów, które mają chronić ocalałych przed atakami zarażonych.

Premiera: grudzień 2020 rok


19. Bugsnax

Bugsnax to tytuł skierowany przede wszystkim do młodych odbiorców, którzy wcielają się w bohatera mającego za zadanie odnaleźć zaginionych towarzyszy.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


20. Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops - Cold War jest kolejną pełnoprawną częścią strzelankowej serii. Gra zaoferuje kampanię fabularną (parę godzin rozgrywki), a także wiele trybów sieciowych.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


21. Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 przenosi nas do futurystycznego miasta Night City, w którym V, początkujący najemnik, wykonuje rozmaite zlecenia. W pewnym momencie odnajduje czip skrywający tajemnicę nieśmiertelności, co zmienia jego życie o 180 stopni.

Premiera: 2021 rok


22. Chivalry 2

Chivalry 2 przenosi nas do epoki średniowiecza. W grze będziemy walczyć z innymi osobami o każdy kawałek ziemi za pomocą przygotowanego przez siebie rycerza.

Premiera: 2021 rok


23. Chorus

Chorus pozwala wcielić się w Narę, elitarną pilotkę, która musi zmierzyć się z m.in. demonami własnej przeszłości.

Premiera: 2021 rok


24. Control

Control to gra akcji od fińskich deweloperów, która opowiada historię Jesse Faden, kobiety, która doświadczyła wiele traumatycznych przeżyć w dzieciństwie.

Premiera: grudzień 2020 rok


25. Cris Tales

Cris Tales to tytuł inspirowany jRPG-ami. Wcielamy się w Crisbell, kobietę kochają podróże. Bohaterka musi powstrzymać rozwijające się w ekspresowym tempie zło.

Premiera: 2021 rok


26. DARQ

DARQ jest przygodówką, a zarazem horrorem psychologicznym, w którym wcielamy się w Lloyda, chłopca uświadamiającego sobie, iż jego koszmar to jeden wielki sen.

Premiera: grudzień 2020 rok


27. Dead by Daylight

Dead by Daylight to nastawiona na sieciowe potyczki gra z gatunku survival-horror. Zainteresowani wcielają się w mordercę lub ocalałego - ten pierwszy zabija tych drugich, a drudzy, wykorzystując otoczenie, próbują uciec temu pierwszemu.

Premiera: grudzień 2020 rok


28. Deathloop

Deathloop jest skradanką od zespołu odpowiedzialnego za serię Dishonored. Tytuł opowiada o wybitnych profesjonalnych zabójcach, którzy rywalizują o koronę najlepszego skrytobójcy na wyspie Blackreef.

Premiera: 2021 rok


29. Demon's Souls

Demon's Souls (PS5) jest remake'em kultowej pozycji z PlayStation 3. Akcja gry rozgrywa się w królestwie o nazwie Boletaria - to właśnie w tejże lokacji przyjdzie nam zmierzyć się z wieloma mocarnymi przeciwnikami.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


30. Destiny 2

Destiny 2 to darmowy sieciowy shooter, w którym zainteresowani wykonują przeróżne misje m.in. w celu odzyskania utraconych mocy.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


31. Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5: Special Edition jest odświeżeniem bestsellerowej piątej części marki opowiadającej o przygodach V, Dantego, a także Nero.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


32. Destruction AllStars

Destruction AllStars zabiera odbiorców na różne areny, w których wsiadamy za stery jednego z wielu samochodów w celu rozwalenia wozów swoich przeciwników. Ostatni żyjący na mapie zostanie zwycięzcą.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


33. DiRt 5

DiRT 5 pozwala ścigać się z najlepszymi. Produkcja od studia Codemasters zabiera nas w przeróżne zakątki świata - raz będziemy ścigać się po błotnistych argentyńskich terenach, aby później zawitać do piaszczystej, wysuszonej Arizony.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


34. DOOM Eternal

Doom Eternal pozwala ponownie graczowi wskoczyć w buty Slayera, który musi uratować Ziemię przed niebezpiecznymi istotami. Życie jego najbliższych zostało zagrożone przez najeźdźców z piekła.

Premiera: brak daty


35. Dragon Age IV

Dragon Age 4 to kolejna odsłona marki od BioWare opowiadająca o starciach ze smokami, a także przepełniona intrygami politycznymi.

Premiera: 2022 rok


36. Dustborn

Dustborn to next-genowa produkcja rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w Pax, która musi dostarczyć pewien pakunek z Kalifornii do Nowej Szkocji. Podróż nie jest jednak tak łatwa, jak mogło to się to wydawać.

Premiera: 2021 rok


37. Dying Light 2

Dying Light 2 to pełnoprawna kontynuacja hitu z 2015 roku, który został doceniony na rynku przede wszystkim za dopracowany do maksimum system parkouru. W dwójce będziemy mieli do czynienia z kolejną emocjonalną historią, w której podejmiemy wiele decyzji, od których zależy los świata.

Premiera: brak daty


38. Dynasty Warriors 9 Empires

Dynasty Warriors 9 Empires jest grą strategiczną, która zabiera nas do starożytnych Chin. Odbiorcy muszą przejmować kontrolę nad ważnymi punktami na mapie, dbać o swoich wojowników, jak i mieszkańców, a wszystko to aby zjednoczyć pogrążony w chaosie kraj.

Premiera: 2021 rok


39. Earthlock 2

Earthlock 2 to gra akcji z elementami RPG. Produkcja oferuje otwarty, bogaty w szczegóły świat, którego zwiedzanie umila zręcznościowy system walki.

Premiera: 2022 rok


40. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes jest japońskim RPG-iem sfinansowanym na platformie Kickstarter. Akcja gry toczy się w krainie Allran, regionie wstrząśniętym konfliktami, które zostały spowodowane przez magiczny artefakt o ogromnej mocy.

Premiera: 2022 rok


41. Far Cry 6

Far Cry 6 to szósta pełnoprawna odsłona popularnej marki od firmy Ubisoft. Tym razem zainteresowani przeniosą się na tropikalną wyspę Yara, a dokładniej do miasta, w którym żelazną ręką rządzi Anton Castillo grany przez Giancarlo Esposito. Głównym bohaterem jest osoba należącą do tamtejszego ruchu oporu - Dani Rojas.

Premiera: 18 lutego 2021 roku


42. FIFA 21

FIFA 21 jest kolejną odsłoną piłkarskiej licencjonowanej serii, w której odbiorcy mierzą się na wirtualnych boiskach ze sztuczną inteligencją lub prawdziwymi graczami kolejno w trybie kariery i trybie Ultimate Team.

Premiera: brak daty


43. Final Fantasy XVI

Nad Final Fantasy XVI pieczę sprawują deweloperzy z zespołu Square Enix. Szesnasta odsłona japońskiej marki powinna ponownie zaoferować kilkadziesiąt godzin niezapomnianej zabawy.

Premiera: 2022 rok (przybliżona data)


44. Five Nights at Freddy's: Security Breach

Five Nights at Freddy's: Security Breach to gra przygodowa w konwencji horroru.

Premiera: 2021 rok


45. For Honor

For Honor również pojawi się na next-genie Sony. Produkcja Ubisoftu stawia na zabawę sieciową, w której musimy opowiedzieć się po jednej z trzech stron konfliktu pomiędzy rycerzami, wikingami i samurajami. Gra oferuje także kampanię fabularną z interesującą historią.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


46. Fortnite

Fortnite to najmocniejszy battle royale na rynku. Tytuł od Epic Games pozwala walczyć z innymi graczami na mapie, a ten, kto zostanie jako ostatni przy życiu, wygrywa rozgrywkę.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


47. Ghostwire: Tokyo

GhostWire: Tokyo to czasowy exclusive od Tango Gameworks. Gracze przenoszą się do japońskiej stolicy, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych zniknięć. Tytuł wyróżnia protagonista, który posiada nadprzyrodzone umiejętności.

Premiera: 2021 rok

48. God of War 2: Ragnarok 

God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) ponownie pozwoli przeżyć na własnej skórze kolejną historię Kratosa, Boga Wojny. Pozycja przedstawi tytułowy Ragnarok, w którym nordyccy bogowie będą walczyć między sobą.

Premiera: 2021 rok


49. Goodbye Volcano High

Goodbye Volcano High - przygodówka, w której poznajemy losy 18-letniej kobiety o imieniu Fang. Zbliża się ona do końca nauki w liceum, a sama historia koncentruje się na motywie wchodzenia w dorosłość.

Premiera: 2021 rok


50. Godfall

Godfall to gra akcji z elementami RPG opierająca się na przechodzeniu coraz to bardziej wymagających poziomów przygotowanych przez twórców. Mamy tutaj do czynienia również ze sporym end-gamem, który ma zachęcić potencjalnych klientów do powracania do rozgrywki.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


51. Gotham Knights

Rycerze Gotham skupia się na czwórce bohaterów, bliskich przyjaciół Batmana, którzy muszą zażegnać narastające niebezpieczeństwo bez Mrocznego Rycerza. 

Premiera: 2021 rok


52. Gothic Remake

Hiszpański oddział THQ Nordic pracuje nad Gothic (remake), odświeżoną przygodą Bezimiennego. Gra ma być jak najbardziej to możliwe wierna oryginałowi, oferując przy tym niesamowitą oprawę wizualną i wiele usprawnionych mechanik.

Premiera: 2022 rok


53. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 to kolejna gra wyścigowa tworzona przez Japończyków ze studia Polyphony Digital. Gra ma wykonywać w pełni możliwości DualSense, co ma jeszcze bardziej urealistycznić jazdę ultraszybkimi samochodami.

Premiera: 2021 rok


54. Grand Theft Auto V

Franklin, Trevor i Michael powrócą za sprawą portu Grand Theft Auto V na next-gena Sony. Odświeżenie otrzyma wiele ulepszeń graficznych, jak i technicznych. 

Premiera: 2021 rok


55. Graven

GRAVEN pozwala nam wcielić się w kapłana, który w przeszłości został wyrzucony z zakonu. Obecnie protagonista przemierza świat w celu wyeliminowania sił zła.

Premiera: 2021 rok


56. Guilty Gear: Strive

Guilty Gear: Strive jest bijatyką 2D, w której zainteresowani zmierzą się z przeciwnikami na przeróżnych mapach. Aby odnieść sukces, będziemy musieli rozgryźć swoich oponentów.

Premiera: 9 kwietnia 2021 roku


57. Haven

Haven opowiada historię o zakochanej parze, która z różnych względów uciekła na odległą planetę, na której próbują się teraz odnaleźć.

Premiera: 2020 rok


58. Hitman 3

Ostatnia przygoda Hitmana rozegra się w Hitman 3. Łysy agent trafi do kolejnych lokacji, w których będą znajdować się jego cele. Przygoda ta ma być najbardziej intymnym i profesjonalnym kontraktem w karierze Agenta 47.

Premiera: 20 stycznia 2021 roku


59. Hogwarts Legacy

Dziedzictwo Hogwartu jest oparte na prozie brytyjskiej pisarki J.K. Rowling. Akcja gry przenosi nas do szkoły stworzonej z myślą o czarodziejach, a my sami wcielimy się w początkującego adepta, którego słodka tajemnica może wstrząsnąć całym światem.

Premiera: 2021 rok


60. Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends nastawione jest na potyczki sieciowe. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy inspirowany epoką średniowiecza. Tytuł ten ma być wspierany popremierowo nową, darmową zawartością, taką jak dodatkowe mapy.

Premiera: 2021 rok


61. Horizon Forbidden West

W następnym roku przeżyjemy na własnej skórze kolejną historię z rudowłosą wojowniczką - Alloy - na własnej skórze. Bohaterka musi stawić czoła nowemu zagrożeniu, czyli potężnym, zmodyfikowanym maszynom niszczącym tętniący życiem świat.

Premiera: 2021 rok


62. Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising to kolejny tytuł od Ubisoftu, tym razem z baśniowym światem, w którym sterujemy stworzonym przez siebie od podstaw bohaterem, którego głównym zadaniem jest uratowanie bogów spod opresji Typhona. W międzyczasie zdobywamy nowe umiejętności, a także odkrywamy coraz to ciemniejsze zakątki open worlda.

Premiera: 3 grudnia 2020 roku


63. In Sound Mind

In Sound Mind jest horrorem psychologicznmy, w którym sterujemy bohaterem próbującym uporać się z traumatycznymi wspomnieniami.

Premiera: 2021 rok


64. JETT: The Far Shore

JETT: The Far Shore to tytuł przygodowy, który pozwala poznać historię zwiadowczyni o imieniu Mei, która trafia na oceaniczną planetę, aby dogłębnie ją zbadać.

Premiera: 2021 rok


65. Kena: Bridge of Spirits

Główną bohaterką Kena: Bridge of Spirits jest młoda dziewczyna, która pragnie uratować swoich najbliższych, a jednocześnie przywrócić równowagę w przyrodzie. Tytuł ma wyróżniać się wciągającą jak bagno eksploracją.

Premiera: marzec 2021 rok

Tagi: gry na ps5 Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales playstation 5 PS5 Sony Interactive Entertainment

Przejdź do strony