Haven

Haven

7,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.5
XSX|S 5.0
NS -
PC 8.7
PS4 -
XONE 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Game Bakers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.2020
Europa:
03.12.2020
Producent:
The Game Bakers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.2020
Europa:
03.12.2020

Haven - opis gry

Haven to gra przygodowa z elementami RPG wyprodukowana przez studio The Game Bakers. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Fabuła - Haven

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównymi bohaterami Haven są Yu i Kay. Są oni parą, która uciekła spod kurateli totalitarnego rządu i osiadła na niezamieszkałej przez ludzi planecie o nazwie Source. Spokojne życie z dala od cywilizacji przerywają po upływie pewnego czasu kłopoty. Przez aktywność sejsmiczną uszkodzeniu ulega statek bohaterów, w związku z czym postanawiają oni znaleźć sposób, by przywrócić go do stanu używalności. Zadanie to będzie wymagało przeczesania planety, która jest im praktycznie nieznana.

Rozgrywka - Haven

Haven to trójwymiarowa gra action-adventure. Podczas rozgrywki eksplorujemy planetę Source korzystając z odrzutowych butów, które pozwalają na unoszenie się nad ziemią. Przemierzając kolejne lokacje natykamy się na niebieskie strumienie będące czymś w rodzaju tutejszych ‘autostrad’, niekiedy pozwalających na poruszanie się wbrew prawom grawitacji. Służą one także do ‘oczyszczania’ planety toczonej przez ‘chorobę’, której przejawem jest coraz częściej występująca czerwona substancja przypominająca rdzę (używając strumieni otrzymujemy bowiem flow potrzebny do jej usuwania).

Niekiedy dochodzi do starć. W Haven są one turowe. Nasi podopieczni dysponują czterema głównymi umiejętnościami. Impact to zwykły atak fizyczny, Range pozwala nam zaatakować przeciwnika przy pomocy broni palnej, Shield włącza osłony chroniące bohaterów przed razami, z kolei Pacify umożliwia dobicie ledwo trzymającego się na nogach nieprzyjaciela. Yu i Kay mogą też zaatakować razem odpalając specjalną technikę Duo.

Eksplorację planety urozmaicają scenki fabularne przedstawiające prozę życia bohaterów i ich związek. W ich trakcie możemy czasami wybierać opcje dialogowe. 

Wymagania sprzętowe - Haven

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10
  • Procesor: Intel Core i3 / AMD Phenom II X4
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 650 / AMD R7 250 (minimum 1GB VRAM)
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Haven

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper