Borderlands 3

Borderlands 3

Ocena wg platformy:

PS5 7.5
XSX|S 7.6
PC 7.7
PS4 7.8
XONE 8.4
STADIA 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2019
Europa:
13.09.2019
Polska:
13.09.2019
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2019
Europa:
13.09.2019
Polska:
13.09.2019

Poradnik Borderlands 3

Borderlands 3. Poradnik do gry
PPE logo

redakcja

Borderlands 3. Poradnik do gry
PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Borderlands 3 – recenzja gry. Od fanów dla fanów
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Borderlands 3 – recenzja gry. Od fanów dla fanów
PC PS4 XONE

Borderlands 3 - opis gry

Borderlands 3 to gra action-RPG z widokiem FPP wyprodukowana przez studio Gearbox Software i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Borderlands 3 rozgrywa się pewien czas po wydarzeniach przedstawionych w Tales from the Borderlands, przygodowym spin-offie serii wyprodukowany przez nieistniejące już studio Telltale Games.

Fabuła koncentruje się na dwójce antagonistów - rodzeństwie Calypso, Troyu i Tyreen. Mimo wielu skaz charakteru Troy i Tyreen osiągają znaczący sukces. Po odkryciu, że poza Pandorą także znajdują się Skarbce (ang. Vault), legendarne i poszukiwane przez wielu kryjówki, w których znajdują się technologie obcej cywilizacji, zakładają oni sektę „Cult of the Vault”, dokonując przy okazji czegoś, co wydawało się niemożliwe: zjednoczenia klanów bandytów. Jako Vault Hunter otrzymujemy zadanie ich powstrzymania.

W Borderlands 3 dostępne są cztery grywalne postacie, tj. wspomniani Vault Hunterzy. Są to Moze (klasa Gunner), Amara (Siren), FL4K (Beastmaster) oraz Zane (Operative). Bohaterowie różnią się oczywiście umiejętnościami, dlatego każdy może wybrać, kogo styl najbardziej mu odpowiada.

Rozgrywka

Produkcja Gearbox to tzw. looter shooter, strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, w której istotną rolę odgrywa gromadzenie łupów wszelkiej maści. Grać możemy w singlu lub z maksymalnie trzema osobami w multiplayerze.

Nie oznacza to jednak bynajmniej, że formuły nie próbowano uwspółcześniać. Inspiracją dla developera były gry studia Respawn, jak Titanfall 2 czy Apex Legends, co przełożyło się na dodanie umiejętności ślizgania czy chwytania krawędzi. Można też chować się za elementami otoczenia, ale ostrzał nieprzyjaciela jest w stanie je zniszczyć.

W Borderlands 3 nie brakuje elementów RPG. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie, które pozwala rozwijać potencjał bojowy podopiecznych poprzez odblokowywanie nowych zdolności na drzewkach rozwoju. 

Do dyspozycji mamy też mnóstwo broni. Twórcy twierdzili, że jest ich więcej niż miliard. Giwery w postaci lootu, który w trakcie rozgrywki jest generowany proceduralnie, różnią się cechami: zadawanymi obrażeniami, pojemnością magazynków, wyglądem, perkami (np. ataki ogniste, lodowe, drugi tryb wystrzału) itd. itp. Także to, od którego producenta dana broń pochodzi, wpływa na pewne jej właściwości.

Względem poprzednich części rozrósł się znacząco świat gry. Zmagania rozpoczynamy na Pandorze, lecz z czasem zyskujemy dostęp do innych planet, na których znajdują się Skarbce. 

Podróże między światami umożliwia statek kosmiczny. W Borderlands 3 jest to Sanctuary III, który pełni też funkcję naszej bazy wypadowej, gdzie możemy m.in. zarządzać ekwipunkiem, kupować nowe bronie i ulepszenia, rozmawiać z NPC-ami czy podejmować się wykonania opcjonalnych zadań.

Wideo - Borderlands 3

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper