Sackboy: Wielka Przygoda

Sackboy: Wielka Przygoda

8,0
77 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.9
PC 8.4
PS4 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Recenzja redakcji

Sackboy: Wielka Przygoda – recenzja gry. Na ratunek światu!
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Sackboy: Wielka Przygoda – recenzja gry. Na ratunek światu!
PS5 PS4

Sackboy: Wielka Przygoda - opis gry

Sackboy: Wielka Przygoda to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Sumo Digital i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC.

Fabuła - Sackboy: Wielka Przygoda

Dalsza część tekstu pod wideo

Nikczemny Vex, istota stworzona z chaosu i strachu, porywa przyjaciół Sackboya, a następnie zmusza ich do pracy nad urządzeniem zwanym Wichrzycielem, który przemienić ma sielankowy, przyjazny Świat Rzemiosła w wyzutą z życia krainę koszmarów. Ostatnią instancją mogącą powstrzymać zwycięski pochód antagonisty i jego sił zła jest pradawny zakon Włóczkowych Rycerzy, do którego dołącza Sackboy - główny bohater opowieści.

Rozgrywka - Sackboy: Wielka Przygoda

Sackboy: Wielka Przygoda to trójwymiarowa platformówka z postacią z serii LittleBigPlanet w roli głównej. 

Produkcja Sumo Digital nie oferuje rozbudowanego edytora rodem z LittleBigPlanet. Zamiast tego brytyjskie studio przygotowało dużą ilość zawartości. Świat Rzemiosła składa się z pięciu regionów - pięciu podstawowych oraz jednego bonusowego dostępnego w ramach post-game po pokonaniu ostatniego bossa. Sackboy w trakcie swojej przygody odwiedza lokacje inspirowane Himalajami i dżunglą amazońską, trafia do podwodnych i podziemnych światów, eksploruje kosmos itd.

W radzeniu sobie z nimi Sackboyowi pomaga szeroki wachlarz umiejętności - znacznie szerszy niż w serii LittleBigPlanet, czego przykładem np. dodanie turlania i trzepotania rękami. Projektanci z Sumo Digital starali się znaleźć złoty środek między przystępnością a wyzwaniem satysfakcjonującym najbardziej doświadczonych graczy. Efekt? Podstawowe poziomy zostały skonstruowane tak, żeby można je było przejść korzystając z najbardziej podstawowych zdolności głównego bohatera, z kolei reszta (znalezienie wszystkich sekretów, zdobycie złotej rangi, endgame, platynowe trofeum) poważniej przetestuje zręczność i refleks grających.

Sackboy: Wielka Przygoda posiada tryb multiplayer dla czterech osób. Sumo Digital przygotowało pewną liczbę poziomów wymagających współpracy. Pojawią się co-opowe mechaniki i różne rodzaje interakcji między postaciami graczy, np. chwytania i rzucania kompanami. Na uwagę zasługuje dla przykładu “copter”. Jeżeli postać przewodnika jest w stanie przejść planszę, inni też będą w stanie to zrobić.

Jak wspomniano, w Sackboy: Wielka Przygoda nie zaimplementowano edytora na modłę tego z LBP. Pewnym odpowiednikiem jest za to możliwość modyfikowania wyglądu głównego bohatera. 

Wideo - Sackboy: Wielka Przygoda

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper