Doom Eternal

Doom Eternal

Ocena wg platformy:

PS5 8.5
XSX|S 8.3
NS 7.7
PC 8.5
PS4 8.3
XONE 8.0
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
20.03.2020
Europa:
20.03.2020
Polska:
20.03.2020
Producent:
id Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
20.03.2020
Europa:
20.03.2020
Polska:
20.03.2020

Recenzja redakcji

DOOM Eternal – recenzja gry. Powitajcie Króla
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
DOOM Eternal – recenzja gry. Powitajcie Króla
NS PC PS4 XONE

Doom Eternal - opis gry

DOOM Eternal to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio id Software i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch oraz platformie Google Stadia.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja id Software to bezpośrednia kontynuacja Doom (2016). Fabuła nie stanowi jednak tutejszej głównej atrakcji, choć twórcy zadeklarowali, że w grze pojawi się więcej informacji (lore) o uniwersum. Poza tym założenia są proste: jako Slayer musimy uratować Ziemię, która została najechana przez potwory z piekła, a te przemieniły ją w miejsce rodem z najstraszniejszych horrorów.

Rozgrywka

DOOM Eternal to strzelanina FPP. Podobnie jak poprzednik, kontynuacja wyróżnia się agresywnym, dynamicznym stylem rozgrywki. Nasz podopieczny, wspomniany Slayer, dysponuje rozmaitymi rodzajami uzbrojenia, takimi jak Combat Shotgun, Super Shotgun, Heavy Cannon, Rocket Launcher, Plasma Rifle czy Ballista. Dostępne są również bronie pozwalające walczyć na krótsze dystanse, np. Crucible Blade (umożliwia dokonywanie widowiskowych egzekucji), a w Super Shotgunie zamontowany jest hak, którym można skrócić dystans do przeciwników, ale też przydaje się w trakcie eksploracji poziomów.

Jeśli chodzi o nowości, w grze pojawia się dwa razy więcej rodzajów przeciwników niż w poprzedniej części. Zaimplementowano także system, który pozwala nam stopniowo pozbawiać nieprzyjaciół części ciała wraz z otrzymywanymi przez nich obrażeniami. Nowy jest też system żyć (jeśli zebraliśmy zielony hełm, nasz podopieczny w razie wpadki wróci do życia w miejscu, w którym zginął, a nie zostanie cofnięty do checkpointu), a także umiejętności w rodzaju wspinania się po ścianach czy dasha.

Multiplayer

Gra posiada tryb multiplayer, choć nie oferuje ona standardowego deathmatcha. Tryby są dwa, oba asymetryczne. Jest to działający w trakcie singlowej kampanii Invasion, w którym jedna osoba kieruje poczynaniami Slayera, a inne wcielają się w demony, próbując go powstrzymać (można go wyłączyć), a także oddzielny Battle Mode, w którym grać mogą maksymalnie trzy osoby. Dwie to demony, jedna to Slayer. Rywalizacja składa się z pięciu rund.

DLC

Po premierze Doom Eternal udostępniono dodatkową zawartość w postaci DLC (nowe epizody kampanii fabularnej). 

Wideo - Doom Eternal

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper