Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
PC 8.4
PS4 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ember Lab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
21.09.2021
Europa:
21.09.2021
Producent:
Ember Lab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
21.09.2021
Europa:
21.09.2021

Recenzja redakcji

Kena: Bridge of Spirits - recenzja gry. Wyborna mieszanka Zeldy z Uncharted doprawiona Pixarem
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.5
Kena: Bridge of Spirits - recenzja gry. Wyborna mieszanka Zeldy z Uncharted doprawiona Pixarem
PS5 PC PS4

Kena: Bridge of Spirits - opis gry

Kena: Bridge of Spirits to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Ember Lab. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Fabuła - Kena: Bridge of Spirits

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja produkcji Ember Lab rozgrywa się w świecie inspirowanym najrozmaitszymi kulturami Azji - od Japonii po indonezyjskie wyspy typu Bali czy Jawa. Jest to także świat, w którym powszechne jest zjawisko niepełnej śmierci. Dusze zmarłych, którzy przeżyli traumy i pozostawili po sobie niedokończone sprawy, pozostają w zawieszeniu między doczesnością a zaświatami.

Główną bohaterką jest tytułowa Kena, przewodniczka dusz, która stara się pomóc zmarłym pozostającym uwięzionym w limbo. Dociera ona do porzuconej setki lat temu wioski w poszukiwaniu ukrytej w górach świątyni. Jeden z wątków gry to tajemnica, jaką skrywa to porzucone dawno miejsce. Drugi - relacja Keny z jej ojcem, po której dziewczyna nosi ‘pamiątkę’: dużą bliznę sięgającą od dłoni do ramienia.

Rozgrywka - Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits to gra action-adventure inspirowana m.in. trójwymiarowymi odsłonami serii The Legend of Zelda. Kluczowym przedmiotem na wyposażeniu Keny jest magiczna laska. Posiada ona różne zastosowanie. Służy do walki (można nią wyprowadzać trzy rodzaje ataków), generuje osłonę chroniącą przed razami nieprzyjaciół (ma ona swoją wytrzymalość), a poza tym przydaje się też do mniej oczywistych czynności: jest w stanie przeistoczyć się w łuk, dostarcza wskazówek i może aktywować niektóre obiekty.

Bohaterka nie jest jednak wojowniczką, którą siłą i orężem upora się z każdym problemem stojącym jej na drodze. Dziewczyna ma też pewne ograniczenia - nie jest w stanie uporać się z każdym przeciwnikiem czy przeszkodą. Tu z odsieczą przychodzą jej małe, sympatyczne stworzenia zwane “rot”, które stanowią jeden z ważniejszych elementów rozgrywki. Są one trochę jak pikminy ze znanej serii Nintendo, pomagając bohaterce przy wielu czynnościach, przede wszystkim takich, z którymi nie jest sobie w stanie poradzić sama. Mogą one zatem pomóc w rozprawie z nieprzyjaciółmi, mogą też naprawić coś zepsutego, np. most, tworząc tym samym przejście i pozwolić kontynuować przygodę. Rotów w całej grze jest ponad sto i w odróżnieniu od pikminów nie umierają.

Dowodzenie podopiecznymi nie ogranicza się jednak tylko wydawania prostych poleceń. Roty nie tworzą całkowicie posłusznej armii. W niektórych sytuacjach potrzebują impulsu, by zacząć działać. Tym impulsem, decydującym czynnikiem, od którego zależy postawa małych pomocników, jest dyspozycja głównej bohaterki. Jeśli podczas starć znajdzie się ona w głębokiej defensywe, roty nie będą przesadnie skłonne do działania. Ich postawa ulegnie zmianie, gdy zobaczą, że szala przechyla się na korzyść Keny.

Wideo - Kena: Bridge of Spirits

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper