DARQ

DARQ

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 8.0
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Unfold Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
15.08.2020
Europa:
15.08.2020
Producent:
Unfold Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
15.08.2020
Europa:
15.08.2020

DARQ - opis gry

DARQ to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Unfold Games. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One oraz Xbox Series X. Wersja Complete Edition, która trafiła na konsole, została wzbogacona o wydane po premierze pierwowzoru DLC.

Fabuła - DARQ

DARQ to horror psychologiczny. Gra pozwala nam się wcielić w chłopca o imieniu Lloyd, który uświadamia sobie, że śni. Niestety, sen wkrótce zaczyna przemieniać się w koszmar, z którego chłopak w żaden sposób nie jest w stanie się wybudzić. W efekcie zostaje on zmuszony, by znaleźć wyjście z trudnej sytuacji przeczesując mroczne zakamarki swojej podświadomości (i przy okazji dowiadując się czegoś o sobie).

Rozgrywka - DARQ

DARQ to dwuwymiarowa gra przygodowa (choć lokacje i modele postaci są trójwymiarowe). Najważniejszą mechaniką w produkcji Feardemic jest manipulowanie grawitacją, a co z tym idzie - zmiana perspektywy. Eksplorując kolejne lokacje Lloyd może natknąć się na przełączniki, dzięki którym te same miejsca poznaje z zupełnie innej strony, dla przykładu zyskuje możliwość chodzenia po ścianach. Nowa perspektywa pozwala głównemu bohaterowi dostać się przedmiotów i obiektów normalnie będących poza jego zasięgiem.

Rozgrywka nie sprowadza się jednak tylko do powyższego. W grze nie brakuje także zagadek przywodzących na myśl klasyczne przygodówki, tj. używania odpowiednich przedmiotów w odpowiednich miejscach. Niektóre z nich -- ze względu na to, że miejscem akcji jest sen -- są całkiem abstrakcyjne (jak użycie węża, by naprawić szwankujący obwód elektryczny). Oprócz tego stopniowo wprowadzane są nowe patenty urozmaicające zmagania.

Główkowanie to nie wszystko. Na swej drodze Lloyd spotyka także nieprzyjaciół. Jako iż nie jest uzbrojony, musi on sobie z nimi radzić sposobem, ukrywając się. 

Wydane na konsolach DARQ: Complete Edition, jak wspomniano na wstępie, oferuje dwa DLC udostępnione po premierze pierwowzoru: The Tower i The Crypt.

Wymagania sprzętowe - DARQ

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10, 64-bits
  • Procesor: Intel Core i3-530
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 260 / ATI Radeon HD 4870
  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10, 64-bits
  • Procesor: Intel Core i7
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 660 / ATI Radeon HD 7850
  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - DARQ

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper