Maquette

Maquette

6,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.9
PC 8.0
PS4 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Graceful Decay
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.03.2021
Europa:
02.03.2021
Producent:
Graceful Decay
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.03.2021
Europa:
02.03.2021

Maquette - opis gry

Maquette to gra logiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Graceful Decay i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PS4 i PS5.

Fabuła - Maquette

Produkcja Graceful Decay to gra logiczna, jednak tytuł stawia niemały nacisk na fabułę. Maquette opowiada historię pewnego związku. Główny bohater, Michael, odnajduje pewnego dnia stary album, który dzielił ze swoją dziewczyną Kenzie. Jego zawartość przypomina mu cały okres spędzony razem. Podczas rozgrywki, krok po kroku, śledzimy kolejne etapy wspólnego życia bohaterów.

Rozgrywka - Maquette

Gra składa się z kilku rozdziałów przedstawiających poszczególne etapy związku dwojga wspomnianych bohaterów. W każdym z nich trafiamy do innej lokacji, która ma swój odpowiednik w postaci tytułowej makiety znajdującej się w centralnym punkcie mapy. Zabawa sprowadza się do przenoszenia obiektów po to, by tworzyć przejścia umożliwiające pozwania kolejnych wspomnień. Każdy obiekt w świecie jest jednocześnie olbrzymi i niewielki. W jego centrum można być gigantem, na obrzeżach zaś skurczyć się do kieszonkowych rozmiarów. Wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a dwie podstawowe umiejętności naszego podopiecznego to skakanie i przenoszenie przedmiotów. Przykładowa łamigłówka polega na znalezieniu mostu i umieszczeniu go na makiecie w odpowiednim miejscu, dzięki czemu odblokowujemy przejście pozwalające kontynuować zmagania. Na początku stopień trudności jest niski, lecz z czasem zagadki stają się coraz bardziej wymagające i wymyślne.

Jak wspomniano, w Maquette ważna jest fabuła. Podczas podróży przez wspomnienia natykamy się na cutscenki i pojawiające się na elementach otoczenia pojedyncze zdania opisujące historię związku Michaela i Kenzie.

Wideo - Maquette

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper