Dynasty Warriors 9 Empires

Dynasty Warriors 9 Empires

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.12.2021
Europa:
15.02.2022
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
23.12.2021
Europa:
15.02.2022

Recenzja redakcji

Dynasty Warriors Empire recenzja
Krzysztof Grabarczyk

Krzysztof Grabarczyk

5.0
Dynasty Warriors 9: Empires - recenzja gry. Imperium kontratakuje, do znudzenia
PS5 XSX|S NS PS4 XONE

Dynasty Warriors 9 Empires - opis gry

Dynasty Warriors 9 Empires to gra akcji z elementami strategii wyprodukowana i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series S/X.

Rozgrywka - Dynasty Warriors 9 Empires

Dalsza część tekstu pod wideo

Gry z serii Empires, w odróżnieniu od głównych odsłon cyklu, różnią się obecnością rozwiązań typowych bardziej dla gier strategicznych. Akcja tradycyjnie rozgrywa się tutaj w starożytnych Chinach podzielonych na szereg mniejszych, rywalizujących ze sobą państewek. Nasza postać (tworzymy ją sami) dołącza do jego z nich w trakcie kampanii, a jej zadaniem jest doprowadzić do zjednoczenia kraju pod swoim przywództwem.

Pod względem rozgrywki gra składa się z dwóch głównych części. Z jednej strony mamy bitwy na modłę tych z głównych odsłon serii Omega Force. Nasz podopieczny zmaga się w ich trakcie z dziesiątkami nieprzyjaciół - nie tylko ze zwykłym mięsem armatnim, ale także innymi generałami, którzy stanowią, rzecz jasna, o wiele większe zagrożenie. Jako dowódca możemy wydawać proste komendy - atakuj, broń, eskortuj i “delegate”. Wybór tej ostatniej sprawia, że podkomendni dostają wolną rękę. Jednostki dzielą się na trzy rodzaje: piechotę, kawalerię i łuczników. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, co działa podobnie jak w zabawie papier-nożyce-kamień. Ważną częścią zmagań jest przejmowanie kontroli nad obiektami przeciwnika poprzez uszczuplanie ich obrony. W tym kontekście warto wspomnieć, iż nowością w Dynasty Warriors 9 Empires są oblężenia.

Drugi ważny filar gameplayu to polityka i różnej maści działania zakulisowe. Tą zajmujemy się w przerwie między bitwami. Możemy wówczas podejmować decyzje o zaatakowaniu kogoś, o zawarciu sojuszu, obronie terytorium, dotacji, rekrutacji żołnierzy itd. W trakcie ‘tury’ istnieje możliwość podjęcia tylko jednej decyzji, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Z czasem odblokowujemy coraz więcej opcji, przy czym największe możliwości mamy jako cesarz. Nasz podopieczny może też żenić się i płodzić potomków, ci zaś przyjmują część cech rodziców. 

Co warto dodać, w odróżnieniu od Dynasty Warriors 9 tym razem nie mamy do czynienia z otwartym światem. DW9E wróciło do poprzedniego rozwiązania - większej liczby mniejszych lokacji zamiast jednej dużej mapy.

Gra była wspierana po premierze dodatkami oferującymi elementy kosmetyczne do modyfikowania wyglądu avatarów oraz nowe scenariusze.

Wideo - Dynasty Warriors 9 Empires

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper