Hitman 3

Hitman 3

8,1
35 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.9
XSX|S 7.6
NS -
PC 8.3
PS4 7.9
XONE 9.0
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
20.01.2021
Europa:
20.01.2021
Polska:
20.01.2021
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
20.01.2021
Europa:
20.01.2021
Polska:
20.01.2021

Recenzja redakcji

Hitman VR - recenzja gry. Bycie płatnym zabójcą wchodzi w nowy wymiar i błyszczy!
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.5
Hitman VR - recenzja gry. Bycie płatnym zabójcą wchodzi w nowy wymiar i błyszczy!
PS5 PS4
Pokaż kolejne recenzje

Hitman 3 - opis gry

Hitman 3 to gra akcji w konwencji skradankowej wyprodukowana przez IO Interactive. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch (jako Cloud Version) oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Hitman 3

Dalsza część tekstu pod wideo

Hitman 3, wbrew temu, co sugeruje tytuł, to ósma odsłona serii Hitman i zarazem zwieńczenie trylogii World of Assassination. 

Głównym bohaterem ‘trójki’ pozostaje Agent 47, płatny zabójca, któremu tym razem -- jak deklarowali twórcy -- przyjdzie zrealizować najtrudniejsze kontrakty w całej dotychczasowej ‘karierze’ hitmana. Wspierany przez Dianę Burnwood, swoją koordynatorkę z Agencji, oraz Lucasa Greya, przyjaciela z dzieciństwa i jedną z ważniejszych postaci trylogii, próbuje on wyeliminować wspólników organizacji Providence (Opatrzność). W tym celu przyjdzie mu odwiedzić najróżniejsze zakątki świata, w tym Dubaj czy Dartmoor (Anglia).

Rozgrywka - Hitman 3

Założenia rozgrywki w Hitman 3 nie uległy oczywiście zmianie względem poprzednich części. Produkcja IO Interactive pozwala nam wejść w buty Agenta 47, profesjonalnego zabójcy.

Filarem cyklu jest swoboda. To od nas zależy, jak podejdziemy do wykonania zadania. Przygotowane przez twórców mapy, których w dniu premiery będzie sześć, mają oferować mnóstwo możliwości w tej dziedzinie - wręczać nam narzędzia (mniej lub bardziej oczywiste), dzięki którym damy upust kreatywności w przygotowywaniu zabójstw. Hitman 3 według developerów jest pod tym względem kulminacją, próbą wykorzystania know-how zgromadzonego przez dwadzieścia lat.

Każda lokacja dostępna w Hitman 3 to pełnoprawny sandbox oferujący mnogość interaktywnych elementów mogących posłużyć do wykonania zlecenia, a w jednej miejscówce możemy spędzić więcej czasu niż w niektórych grach. Z myślą o graczach, których eksperymentowanie akurat nie pociąga, przygotowano Mission Stories, funkcję, po której włączeniu gra dostarczy nam podpowiedzi, jak skutecznie uporać się z zadaniem.

Na premierę Hitman 3 przygotowano sześć map. Oprócz tego można też zaimportować lokacje z dwóch poprzednich odsłon, które doczekają się technicznych usprawnień.

Istotną część gry stanowi komponent “live”. Są to trzy atrakcje: ulotne cele, eskalacja i kontrakty.

Ulotne cele (elusive target) to specjalnego rodzaju wyzwania. Nazwa dość dobrze oddaje istotę rzeczy - są to postacie (każda z nich ma swoją historyjkę i powód, dla którego jest, gdzie jest) pojawiające się w istniejących miejscówkach, które musimy wyeliminować w określonym czasie, nie korzystając ani z HUD-a, ani z instynktu. Jeśli będziemy zwlekać zbyt długo, cel przepadnie na dobre.

Eskalacje to także wyzwania, ale nieco innego typu. W nich chodzi już nie tylko o sprzątnięcie kogoś, ale zrobienie tego w określony sposób. Dla przykładu w fazie pierwszej musimy zabić nieszczęśnika szablą, zaś w drugiej dokonać zabójstwa będąc przebranym za kelnera, po czym skasować materiał video nagrany przez monitoring w ciągu dwóch minut. Dość rzec, że Eskalacje wymagają dużej wiedzy o mapach, wszystkich ich zakamarkach i tajemnicach.

Kontrakty to natomiast patent znany z Hitman: Absolution. Pozwala on graczom tworzyć własne wyzwania (wskazywać cele, sposoby dokonania egzekucji) i rywalizować z innymi graczami.

Tryb VR - Hitman 3

Wersje na PS4 i PS5 posiada tryb VR. Można w nim przechodzić levele z wszystkich gier tworzących trylogię World of Assassination.

Wideo - Hitman 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper