Balan Wonderworld

Balan Wonderworld

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE 10.0
NS -
PC -
PS5 7.0
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arzest
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2021
Europa:
26.03.2021
Polska:
26.03.2021
Producent:
Arzest
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2021
Europa:
26.03.2021
Polska:
26.03.2021

Recenzja redakcji

Balan Wonderworld - recenzja gry. Szalony kapelusznik zwalcza demony
4.0
Balan Wonderworld - recenzja gry. Szalony kapelusznik zwalcza demony
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S

Balan Wonderworld - opis gry

Balan Wonderworld to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Arzest i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. Przy jego produkcji brali udział twórcy serii Sonic the Hedgehog - Yuji Naka i Naoto Ohshima.

Fabuła - Balan Wonderworld

Akcja gry rozgrywa się w tytułowej krainie zwanej Wonderworld, nieistniejącym fizycznie świecie powoływanym do życia w sercach ludzi zarówno przez emocje pozytywne i dobre wspomnienia, jak i emocje złe, obawy, lęki, traumy itd.

Historia koncentruje się na perypetiach Leo i Emmy. Para ta zmaga się z własnymi problemami w życiu, dla których wspólnym mianownikiem jest samotność i niemożność -- z różnych względów -- nawiązania wartościowych relacji z innymi. W Wonderworld wita ich tajemniczy maestro Balan, od pierwszych chwil towarzysz podróży mającej odmienić serca bohaterów. Jego tożsamość i intencje to jedna z tajemnic fabuły.

Rozgrywka - Balan Wonderworld

Balan Wonderworld w dziedzinie rozgrywki nie wymyśla koła na nowo. Produkcja Balan Company (zespołu sformowanego przez Nakę) i Square Enix to klasyczna trójwymiarowa platformówka nie odbiegająca szczególnie od gatunkowych kanonów.

Akcja, jak wspomniano, rozgrywa się we wspomnianym Wonderworld - mocno surrealistycznej krainie, a właściwie krainach będących miszmaszem prawdziwych miejsc naznaczonych emocjami bohaterów. Gra składa się z dwunastu światów/rozdziałów, a każdy z nich kręci się wokół kogoś innego. Pierwszy dla przykładu przedstawia historię Jose, pracowitego farmera, którego niszczycielska burza pozbawiła dorobku życia, drugi koncentruje się na uwielbiającej pływać w morzu z delfinami Fionie, a trzeci na Yuri, dziewczynie zafascynowanej owadami. Każdy świat to też zarazem innego rodzaju gameplayowe atrakcje.

Najważniejszym elementem rozgrywki są jednak kostiumy. Dzięki nim nasi podopieczni zyskują zupełnie nowe umiejętności pozwalające im uporać się z przygotowanymi twórców wyzwaniami: pokonywać przeszkody, rozwiązywać łamigłówki czy rozprawiać się z przeciwnikami. Kostiumów jest łącznie osiemdziesiąt i każdy oferuje coś nowego, np. wyżej skakać, rozciągać się, wspinać czy strzelać z perspektywy pierwszej osoby. Kostiumy należy jednak najpierw odblokować znajdując klucz. Dopiero po uporaniu się z tym zadaniem można z nich korzystać (a co z tym idzie - swobodnie się też między nimi przełączać).

W Balan Wonderworld mamy do wyboru dwie postacie: wspomnianych Leo i Emmę. Bohaterowie nie różnią się wprawdzie umiejętnościami, ale nasz wybór ma pewne niewielkie przełożenie na fabułę. 

W grze zaimplementowano również kooperacyjny tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Balan Wonderworld

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper