Astro's Playroom

Astro's Playroom

8,3
174 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ASOBI Team
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
ASOBI Team
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Recenzja redakcji

Astro's Playroom – recenzja gry. Wstęp do nowej generacji
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Astro's Playroom – recenzja gry. Wstęp do nowej generacji
PS5

Astro's Playroom - opis gry

Astro's Playroom to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez ASOBI Team (część Japan Studio) i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł był zainstalowany na każdej konsoli PlayStation 5.

Rozgrywka - Astro’s Playroom

Produkcja ASOBI Team to kontynuacja Astro Bot: Rescue Mission, trójwymiarowej platformówki zaprojektowanej z myślą o VR. Nowa część przygód Astro Bota to tym razem demonstracja możliwości, jakie oferuje PS5. 

Główny bohater dysponuje wachlarzem umiejętności z poprzedniej części. Potrafi dla przykładu skakać, unosić się w powietrzu czy naparzać nieprzyjaciół pięściami. Kluczowym miejscem w świecie Astro jest plac, który pełni przy okazji funkcję bazy wypadowej. Z niego możemy udać się do czterech lokacji w kreatywny sposób nawiązujących do poszczególnych elementów PS5: dysku SSD, karty graficznej, systemu chłodzenia i pamięci. Z placu dostać się możemy do specjalnych wyzwań czasowych (w grze zaimplementowano sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy) i do PlayStation Labo, pomieszczenia, gdzie znajdują się odszukane przez nas znajdźki.

Każdy z czterech głównych światów składa się z czterech pomniejszych leveli. Dwa z nich to standardowe platformówkowe plansze, w dwóch pozostałych Astro przywdziewa z kolei jakiś specjalny strój, z którego należy zrobić użytek przy pomocy rozmaitych funkcji kontrolera DualSense. Dla przykładu główny bohater może przemienić się w piłkę. Wówczas sterujemy nim touchpadem. 

W Astro’s Playroom istnieją trzy rodzaje znajdziek. Są to monety do wykorzystania przy automacie w celu pozyskania figurek, puzzle, za pomocą których układamy mural zdobiący ściany we wspomnianym PlayStation Labo, oraz artefakty - trójwymiarowe obiekty powiązane z historią PlayStation.

Co warto dodać, przejście czterech podstawowych światów odblokowuje dostęp do świata piątego, w którym staczamy ostatnią walkę z bossem.

Wideo - Astro's Playroom

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper