Biomutant

Biomutant

7,4
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.3
XONE 7.5
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Experiment 101
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
33.5 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2021
Europa:
25.05.2021
Polska:
25.05.2021
Producent:
Experiment 101
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
33.5 godzin
Premiery
Świat:
25.05.2021
Europa:
25.05.2021
Polska:
25.05.2021

Recenzja redakcji

Biomutant – recenzja gry. Gdy twórcy mają za dużo ciekawych pomysłów
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Biomutant – recenzja gry. Gdy twórcy mają za dużo ciekawych pomysłów
PS4 XONE PC

Biomutant - opis gry

Biomutant to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Experiment 101 i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła - Biomutant

Akcja Biomutant rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie zamieszkanym przez najróżniejsze humanoidalne i zmutowane zwierzęta oraz inne stworzenia. Zmagania rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci (ta pojawiająca się na materiałach promocyjnych to tylko domyślny avatar), która może reprezentować jedno z sześciu występującym w tutejszym uniwersum plemion. W teorii jej zadaniem jest uratować dogorywający świat i stojące w jego centrum Drzewo Życia podtruwane przez śmiercionośną oleistą substancję, w rzeczywistości jednak nasz wachlarz możliwości jest znacznie szerszy.

Produkcja Experiment 101 posiada nieliniową strukturę. To od naszych poczynań zależy, jakie zakończenie obejrzymy. Do jakiej frakcji przystąpimy? Czy będziemy współpracować z przywódcami plemion czy ich wymordujemy? Uratujemy Drzewo Życia czy machniemy na nie ręką?

Rozgrywka - Biomutant

Biomutant to gra action-RPG. Przygodę rozpoczynamy od wykreowania własnej postaci - humanoidalnego ssaka. Zadecydować można o płci, sylwetce, rodzaju szponów, futra i innych tego typu kwestiach, a także o przynależności do jednego z sześciu plemion, co ma przełożenie na DNA bohatera/bohaterki, a co z tym idzie - na jego/jej parametry i umiejętności. 

Rozwojem postaci można pokierować na różne sposoby. Jej potencjał podnosimy na dwa sposoby:  inwestując punkty umiejętności pozyskiwane po wbiciu na wyższy poziom doświadczenia lub eksplorując świat w poszukiwaniu radioaktywnych maszyn. Wystawiając się na promieniowanie otrzymujemy z kolei punkty RAD, dzięki którym doskonalić można się w dziedzinach typu telekineza, lewitacja, manipulowanie elektrycznością itd.

Kolejnym ważnym filarem rozgrywki jest crafting. Podczas zmagań gromadzimy różnego rodzaju graty służące do konstruowania przydatnego sprzętu. Mogą to być nie tylko bronie (twórcy przygotowali wiele ich rodzajów, zarówno te pozwalające razić przeciwników z dalszej odległości, jak i sprawdzające się w bitce), ale też części w rodzaju mechanicznych nóg, skrzydeł, szponów itd. Właściwy sprzęt na podorędziu jest również kluczem do przeżycia w bardziej ekstremalnych warunkach. Przedmioty takie jak maska przeciwgazowa, ciepła kurtka czy zbiornik z tlenem (potrzebny do oddychania pod wodą) są niezbędnym elementem wyposażenia w niektórych regionach i lokacjach.

W Biomutant istnieje system Yin-Yang. Podejmowane przez nas decyzje oraz wszelkiego rodzaju interakcje wpływają na świat wokół: na drzewka dialogowe, strukturę questów, przychylność (lub jej brak) NPC-ów, których w niektórych sytuacjach mogą nam pomóc, i umiejętności. To, czy skłaniamy się bardziej ku yin, czy raczej yang modyfikuje ich efekt. Dla przykładu medytacja w stanie Yang regeneruje zdrowie, zaś w Yin pozwala wysysać energię.

Wideo - Biomutant

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych