Rycerze Gotham

Rycerze Gotham

5,9
37 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.7
XSX|S 6.1
PC 5.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Warner Bros. Games Montreal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2022
Europa:
25.10.2022
Polska:
25.10.2022
Producent:
Warner Bros. Games Montreal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2022
Europa:
25.10.2022
Polska:
25.10.2022

Poradnik Rycerze Gotham

Gotham Knights
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Gotham Knights - poradnik. Solucja, zadania poboczne, złoczyńcy, umiejętności, bohaterowie, mapa, walka
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

Gotham Knights
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Gotham Knights – recenzja gry. Gdzie Nietoperz nie może, tam Rycerzy pośle
PS5 XSX|S PC

Rycerze Gotham - opis gry

Rycerze Gotham to gra action-RPG wyprodukowana przez Warner Bros. Games Montreal i wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One zostały anulowane.

Fabuła - Rycerze Gotham

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w Gotham City, tym razem jednak historia nie skupia się na perypetiach Batmana. Ten bowiem nie żyje, podobnie jak miejscowy komisarz policji James Gordon, co okazało się mieć dramatyczne skutki dla miasta w postaci rosnącej fali przestępczości. Pałeczkę po Człowieku Nietoperzu, który zostawił po sobie nagranie z przesłaniem, przejmuje czworo bohaterów: Batgirl, Robin, Nightwing i Red Hood. To właśnie oni zamierzają postawić tamę coraz śmielej poczynającym sobie szwarccharakterom.

Rozgrywka - Rycerze Gotham

Rycerze Gotham to gra action-RPG z otwartym światem. Do dyspozycji mamy cztery grywalne postacie. Nie są one jedynie poślednimi wersjami Batmana – przeciwnie, każda z nich ma unikalną osobowość, zdolności, wyposażenie oraz rozbudowane drzewka umiejętności, które dają dużą swobodę w kwestii tego, jak pokierować rozwojem. Nightwing wyróżnia się efektownym stylem walki i spośród bohaterów najlepiej radzi sobie z grupami nieprzyjaciół, Red Hood posługuje się bronią palną, toteż może razić przeciwników z dystansu, specjalnością Robina jest skradanie, z kolei Batgirl dysponuje umiejętnościami hakerskimi, co pozwala jej przejmować kontrolę nad niektórymi urządzeniami.

Twórcy wiele wysiłku włożyli w odtworzenie znanego z filmów i komiksów miasta. Tutejsze Gotham City to wielkie, ewoluujące i tętniące życiem miasto złożone z pięciu dużych dzielnic, a także pomniejszych dystryktów i różnych atrakcji innego typu. Łącznie: skondensowane 350 lat bogatej historii.

Rycerze Gotham posiadają strukturę questową. Czwórka bohaterów działa nocami, a ich zadania polegają nie tylko na obijaniu facjat bandziorów wszelkiej maści, ale też eksploracji (korzystać można z linki z hakiem, a podróżowanie pomiędzy kluczowymi lokacjami ułatwia batcycle, motocykl Batmana) i przeprowadzaniu śledztw. Gra pozwala przełączać się między postaciami, ale jeśli chcemy, można ją też z powodzeniem przejść jednym ulubieńcem/ulubienicą bez konieczności grania kimś innym. Gdy natomiast skończymy harówkę na ulicach Gotham, przeniesiemy się do Dzwonnicy, bazy bohaterów. Wolny czas za dnia spędzimy np. na gawędzeniu z towarzyszami (oraz Alfredem, którego w produkcji WB Games bynajmniej nie zabraknie) i przede wszystkim badaniu zdobytych w pocie czoła dowodów.

Podczas rozgrywki mamy do czynienia z różnymi antagonistami: nowymi, starymi, a także “antycznymi”. Są to m.in. Pingwin, Mr. Freeze, Harley Quinn czy Clayface.

Wideo - Rycerze Gotham

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper