Chorus

Chorus

7,4
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.6
XSX|S 7.7
PC 7.0
PS4 7.0
XONE 7.3
STADIA 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deep Silver Fishlabs
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
03.12.2021
Europa:
03.12.2021
Polska:
03.12.2021
Producent:
Deep Silver Fishlabs
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
03.12.2021
Europa:
03.12.2021
Polska:
03.12.2021

Recenzja redakcji

Chorus - recenzja gry. Nudne początki kosmicznej przygody
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

7.0
Chorus - recenzja gry. Nudne początki kosmicznej przygody

Chorus - opis gry

Chorus to kosmiczna strzelanina wyprodukowana przez studio Deep Silver Fishlabs. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz platformie Google Stadia.

Fabuła - Chorus

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Chorus koncentruje się na postaci Nary, niegdyś elitarnej pilotki należącej do potężnej organizacji Circle, a dziś bezlitośnie tropionej buntowniczki, która w wyniku pewnych wydarzeń postanawia zjednoczyć ruch oporu i stawić czoło swoim niedawnym towarzyszom broni. W tych bojach korzysta ona z dobrodziejstw Opuszczonego (Forsaken) - posiadającego samoświadomość nowoczesnego statku kosmicznego.

Wielki Prorok, charyzmatyczny i bezwzględny lider Circle, który zamierza przejąć kontrolę nad wszechświatem, nie będzie jednak jedynym zmartwieniem Nary i Opuszczonego. Bohaterka będzie też musiała wojować z demonami własnej, nieszczególnie chlubnej przeszłości.

Rozgrywka - Chorus

Chorus to kosmiczna strzelanina inspirowana klasyką gatunku, np. seriami Wing Commander czy X-Wing.

W Chorus odwiedzamy najrozmaitsze zakątki wszechświata wykonując misje wszelkiego rodzaju - zarówno te popychające fabułę do przodu, jak i opcjonalne. Świat gry jest duży i otwarty, oferując swobodę podróżowania. Jednocześnie główna bohaterka przemierza nie tylko wstrząsaną konfliktami kosmiczną pustkę. Odwiedza dla przykładu opuszczone kosmiczne stacje, starożytne świątynie, a nawet alternatywne wymiary.

Wspomniany powyżej Opuszczony odgrywa nie tylko rolę zwyczajnego środka lokomocji. Nara może połączyć z nim swoje siły, by w efekcie osiągnąć potencjał bojowy, dzięki któremu ‘bohaterowie’ będą w stanie rozprawić się z największym zagrożeniem: chmarami mniejszych pojazdów, statkami o ogromnych rozmiarach, tajemniczymi istotami z zaświatów etc.  

Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia i funkcje, które z czasem będzie się dało modyfikować i usprawniać. Na tym nie koniec. Na tle podobnych tytułów Chorus wyróżnia się także obecnością supermocy o charakterze nadprzyrodzonym. Nasi podopieczni potrafią bowiem korzystać w swych bojach z postrzegania pozazmysłowego, teleportacji, telekinezy i różnych innych zdolności tego typu.

Wideo - Chorus

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper