Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate

8,4
62 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.5
XSX|S 8.9
NS 8.0
PC 8.3
PS4 8.5
XONE 8.6
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NetherRealm Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2020
Europa:
17.11.2020
Polska:
17.11.2020
Producent:
NetherRealm Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2020
Europa:
17.11.2020
Polska:
17.11.2020

Recenzja redakcji

Mortal Kombat 11 Ultimate – recenzja gry. To już jest koniec?
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Mortal Kombat 11 Ultimate – recenzja gry. To już jest koniec?
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Mortal Kombat 11 Ultimate - opis gry

Mortal Kombat 11 Ultimate to bijatyka wyprodukowana przez NetherRealm Studios i wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X, Nintendo Switch oraz platformie Google Stadia.

Produkcja NetherRealm Studios to nowe wydanie Mortal Kombat 11 zawierające popremierowe dodatki, a także usprawnienia (w przypadku konsol nowej generacji).

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła - Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części serii, czyli Mortal Kombat X. Po wydarzeniach tam ukazanych Shinnok został pozbawiony przez Raidena głowy, co doprowadziło do daleko idących konsekwencji. Zareagować postanowiła tajemnicza Kronika, strażniczka czasu i matka zdekapitowanego szwarccharakteru, która postanawia napisać historię na nowo, by nie dopuścić do niekorzystnych dla siebie rozstrzygnięć.

Rozgrywka - Mortal Kombat 11

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzednich części. Słowem, mamy tu do czynienia z bijatyką w stylu 2,5D (postacie poruszają się tylko w prawo i lewo, natomiast same modele i otoczenie są trójwymiarowe), której cechą szczególną są efektowne, pełne brutalności i tryskającej zewsząd krwi pojedynki. W grze pojawiają się m.in. znane z poprzedników fatality (widowiskowe animacje egzekucji słaniającego się na nogach przeciwnika) i brutality (combosy robiące z rywala mokrą plamę), ale twórcy dodali też kilka nowych patentów. Pierwszy to Fatal Blow, specjalny atak, którego można użyć tylko raz podczas walki, jeśli zostało nam mniej niż 30 proc. paska energii. Do tego dochodzi też Krushing Blow, “filmowa” (efektowniejsza) wersja ataków specjalnych, czy Flawless Block, idealnie wykonany blok, który daje nam szansę do wyprowadzenia kontrataku. Nowe-stare jest Mercy (ostatnio zaimplementowane w Mortal Kombat 3), dzięki któremu możemy podarować pokonanemu zawodnikowi niewielką ilość energii.

Najważniejszą atrakcją gry jest tryb fabularny, ale oprócz niego dostępny jest też wariant Towers of Time, w którym za zaliczanie kolejnych wyzwań (zmieniają się one z czasem) otrzymujemy nagrody, a także znane już fanom cyklu Crypt i Klassic Towers.

Gra oferuje także edytor postaci, który pozwala nam zmieniać stroje czy umiejętności podopiecznych. 

Zawartość - Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate oferuje dwie kampanie fabularne (podstawową i DLC Następstwa), dwie paczki Kombat Pack (nowe postacie i skiny), a także usprawnienia dla PS5 i Xbox Series S/X: rozdzielczość 4K, poprawiona oprawa graficzna, szybsze loadingi. 

Wideo - Mortal Kombat 11 Ultimate

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper