Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising

7,7
94 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.6
XSX|S 7.9
NS 7.9
PC 7.6
PS4 8.1
XONE 8.1
STADIA 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
03.12.2020
Europa:
03.12.2020
Polska:
03.12.2020
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
03.12.2020
Europa:
03.12.2020
Polska:
03.12.2020

Recenzja redakcji

Immortals Fenyx Rising - recenzja gry. Ubisoft rzuca wyzwanie Nintendo
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

8.0
Immortals Fenyx Rising - recenzja gry. Ubisoft rzuca wyzwanie Nintendo
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Immortals Fenyx Rising - opis gry

Immortals Fenyx Rising (wcześniej Gods & Monsters) to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz Google Stadia. Przy jego produkcji brali udział twórcy Assassin's Creed: Odyssey.

Fabuła - Immortals Fenyx Rising

Akcja rozgrywa się w uniwersum inspirowanym mitologią starożytnej Grecji. Gra pozwala nam się wcielić w Fenyxa (postać kreujemy sami, decydując o płci i wyglądzie), który/która trafia na tzw. Złotą Wyspę, gdzie na jego/jej barki spada ważkie zadanie powstrzymania Tyfona, tytana uwięzionego przez bogów w Tartarze. Styl narracji cechuje lekkość i poczucie humoru. Opowieść podczas naszych zmagań snują główny narrator Prometeusz i Zeus, narrator nierzetelny.

Rozgrywka - Immortals Fenyx Rising

Produkcja Ubisoftu to trójwymiarowa gra action-adventure, która wrzuca nas do dużego otwartego świata składającego się z siedmiu regionów pełnych rozlicznych aktywności. Nasza postać dysponuje wachlarzem zdolności i innych narzędzi umożliwiających eksplorowanie wyspy: potrafi się wspinać, korzystać z wierzchowca lub skrzydeł Dedala. Oprócz zadań obowiązkowych popychających fabułę do przodu znajdziemy tu również inne atrakcje opcjonalne questy, dodatkowe łamigłówki czy zręcznościowe wyzwania w Tartarze, do których prowadzą wyrwy znajdowanie w niektórych lokacjach.

Walka stanowi oczywiście istotną część rozgrywki Immortals Fenyx Rising. W trakcie przygody mierzymy się z wieloma istotami znanymi z mitów greckich, np. minotaurami czy cyklopami. Do dyspozycji mamy rozmaite typy oręża. Jest to między innymi miecz, łuk oraz młot. Z czasem możemy pozyskiwać nowe zdolności i bronie, jak włócznie Aresa. W grze zaimplementowano patent ze staminą przywodzący na myśl tytuły studia FromSoftware - Fenyx po wyprowadzeniu kilku ataków musi odczekać chwilę, by odzyskać kondycję. 

W Immortals Fenyx Rising zaimplementowano prosty system rozwoju. Dzięki gromadzonym monetom Charona i błyskawicom Zeusa możemy usprawniać umiejętności i ekwipunek bohatera/bohaterki. Dostępny jest również crafting pozwalający za pomocą znalezionych materiałów sporządzić mikstury i sklecić wiele przydatnych przedmiotów. 

Wideo - Immortals Fenyx Rising

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper