Steelrising

Steelrising

7,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S 8.0
PC 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
08.09.2022
Europa:
08.09.2022
Polska:
08.09.2022
Producent:
Spiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
08.09.2022
Europa:
08.09.2022
Polska:
08.09.2022

Poradnik Steelrising

Steelrising
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Steelrising - poradnik. Walka, bossowie, mechaniki, porady, pytania, atrybuty, esencja, westalka, sklep
PS5 XSX|S PC

Recenzja redakcji

Steel
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

6.5
Steelrising - recenzja gry. Skok w bok, lecz lekko nieudany
PS5 XSX|S PC

Steelrising - opis gry

Steelrising to gra RPG wyprodukowana przez Spiders Studio i wydana przez Nacon. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.

Fabuła - Steelrising

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Steelrising rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości podczas rewolucji francuskiej, w tym uniwersum stłamszonej. Gra pozwala nam się wcielić w robota o imieniu Aegis, którego -- a w zasadzie której -- zadaniem jest ochranianie Marii Antoniny. W Paryżu bowiem źle się dzieje. Nie tylko buntują się uciskane masy, ale też masakry urządza zbuntowana armia maszyn należąca do Ludwika XVI.

Rozgrywka - Steelrising.

Rozgrywka w produkcji polega na przemierzaniu kolejnych liniowych lokacji i eliminowanie kolejnych przeciwników. Mamy tutaj do czynienia z RPG-iem akcji polanym sosem soulslike'owym, więc nie znajdziemy typowego otwartego świata czy dziesiątek aktywności opcjonalnych, choć w produkcji Spiders nie brakuje zadań pobocznych (niekiedy z postaciami historycznymi).

Najważniejszym filarem rozgrywki jest w Steelrising walka. Podczas starć musimy dbać o wytrzymałość - jeśli wykonamy zbyt dużo ruchów, to przegrzejemy Aegis. Korzystamy z lekkich, średnich i ciężkich oręży, a każda z broni zachowuje się na polu walki inaczej. Możemy nawet skonstruować sobie własne zestawy wyposażenia, których użyjemy w trakcie walk z różnymi przeciwnikami.

Bronie zdobędziemy ze skrzyń rozsianych po całej grze lub kupimy je w sklepie za esencję zebraną w trakcie walki. Im więcej walczymy, tym więcej punktów otrzymujemy - musimy je jednak manualnie zebrać z dusz wrogów, także tych nieżyjących już od dłuższego czasu. Stąd też warto zaglądać do każdej mysiej dziury Paryża, bo nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy esencję potrzebną nie tylko do zakupów, ale również rozwoju bohatera.

Dla osób, które nie radzą sobie z poziomem trudności, deweloperzy ze studia Spiders przygotowali tryb wspomagający, w którym np. zmniejszymy otrzymywane obrażenia, ustawimy wolniejsze zużywanie się wytrzymałości (a więc przystopujemy przegrzewanie się serca maszyny) czy zwiększymy siłę wykonywanych przez nas ciosów.

 

Wideo - Steelrising

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper