Bridge Constructor: The Walking Dead

Bridge Constructor: The Walking Dead

4,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC 4.0
PS4 -
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Clockstone Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
19.11.2020
Europa:
19.11.2020
Producent:
Clockstone Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
19.11.2020
Europa:
19.11.2020

Bridge Constructor: The Walking Dead - opis gry

Bridge Constructor: The Walking Dead to gra strategiczna wyprodukowana przez studio ClockStone i wydana przez Headup Games. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X i Nintendo Switch.

Fabuła - Bridge Constructor: The Walking Dead

Akcja produkcji ClockStone rozgrywa się w uniwersum The Walking Dead znanym z komiksu i serialu o tej samej nazwie. Historia składa się z kilku rozdziałów, w trakcie których śledzimy historię z perspektywy znanych bohaterów, takich jak Daryl, Michonne czy Eugene. Nie mamy tu jednak do czynienia z grą akcji czy fabularną, tylko strategiczną, w której zadanie sprowadza się do konstruowania mostów pozwalających ocalałym przedzierać się przez lokacje opanowane przez zombie (zwane tutaj szwendaczami).

Rozgrywka - Bridge Constructor: The Walking Dead

W trakcie rozgrywki naszym podstawowym zadaniem, jak wspomniano, jest budowanie mostów. Istotne znaczenie mają tu prawa fizyki. Konstrukcja dla przykładu musi być w stanie unieść określoną liczbę postaci, pojazdy, a w niektórych przypadkach też zombie. Z czasem, rzecz jasna, gra wymaga od nas stawiania coraz bardziej wymyślnych obiektów.

Bridge Constructor: The Walking Dead wprowadza do formuły serii nowe patenty i mechaniki. Przede wszystkim jest to zarządzanie kilkuosobową ekipą. Każda z występujących tu grywalnych postaci posiada jakąś unikalną umiejętność przydającą się w konkretnych okolicznościach. Podopiecznym można też wyznaczyć, gdzie mają się udać (nie mamy jednak nimi bezpośredniej kontroli) lub kazać im wejść w interakcję z jakimś obiektem, dla przykładu spuścić coś ciężkiego na głowy umarlaków. Nagromadzenie mechanik sprawia, że zwłaszcza na późniejszych poziomach gra wymaga od nas nie lada kombinowania, niekiedy mocno abstrakcyjnego (jedna postać spuszcza skrzynie, te wyrzucają w górę beczki, które w powietrzu zestrzeliwuje inna postać, doprowadzając tym samym do uszkodzenia muru). Stopień trudności jest generalnie dość wysoki. 

Wymagania sprzętowe - Bridge Constructor: The Walking Dead

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 8, 10
  • Procesor: 3 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: DirectX10
  • Miejsce na dysku: 400 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Bridge Constructor: The Walking Dead

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper