Scarlet Nexus

Scarlet Nexus

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 7.5
PC 8.0
PS5 7.2
XSX|S 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
54 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2021
Europa:
25.06.2021
Polska:
25.06.2021
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
54 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2021
Europa:
25.06.2021
Polska:
25.06.2021

Recenzja redakcji

Scarlet Nexus - recenzja gry. Zjadacz mózgów
7.5
Scarlet Nexus - recenzja gry. Zjadacz mózgów
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Scarlet Nexus - opis gry

Scarlet Nexus to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco. W pracach nad nią uczestniczyli twórcy serii Tales of. Tytuł ukazał się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Fabuła - Scarlet Nexus

Akcja Scarlet Nexus rozgrywa się w nie tak dalekiej przyszłości. Odkrycie specjalnego hormonu w ludzkim mózgu staje przełomowym odkryciem i cezurą, która wytycza granice starej i nowej rzeczywistości. Od tej pory nawet szary obywatel może korzystać z mocy psychokinetycznych, tj. używać swojego mózgu do interakcji z otoczeniem. 

Odkrycie hormonu ma też jednak swoje poważne konsekwencje. ‘Podrasowane’ w wyniku wiekopomnych naukowych odkryć mózgi stają się łakomym kąskiem dla tzw. Innych (Other) - tajemniczych istot o nieznanym pochodzeniu, które pewnego dnia przybywają nagle z kosmosu. Inwazja rychło przerywa sielankę nowej wspaniałej epoki, a beznadzieję sytuacji dodatkowo pogłębia fakt, iż najeźdźcy są niemalże niezniszczalni - konwencjonalna broń nie jest ich bowiem w stanie zabić.

By stawić czoło ofensywie, do życia powołany zostaje specjalny oddział Other Suppression Force (OSF). Jego członek, świeżo przyjęty Yuito Sumeragi, jest głównym bohaterem Scarlet Nexus. Wraz ze swoimi towarzyszami, osobami ze szczególnym talentem do mocy psychokinetycznych, które są jedyną bronią zdolną pokonać Innych, będzie on musiał dać odpór nieprzyjaciołom i przy okazji dowiedzieć się prawdy o różnych zagadnieniach, zwłaszcza genezie supermocy i pochodzeniu wroga.

Rozgrywka - Scarlet Nexus

Scarlet Nexus to gra action-RPG, za której produkcję odpowiadają twórcy serii God Eater, Code: Vein oraz kilku odsłon Tales of.

Scarlet Nexus oferuje widowiskowy, a jednocześnie intuicyjny system walki. Gra promowana jest hasłem, że cały świat może być naszą bronią. Dzięki pozazmysłowym supermocom Yuito Sumeragi może używać do walki najróżniejszych elementów otoczenia: począwszy od słupów, skrzynek pocztowych czy pomniejszych gratów walających się po ulicach, a skończywszy chociażby na samochodach lub pociągach. Aby móc podnieść dany obiekt, musimy przytrzymać stosowny przycisk odpowiednio długo. Im jest on cięższy, tym dłużej należy wykonywać tę czynność.

Robienie użytku z dobrodziejstw supermocy to jednak nie wszystko. Głębi rozgrywce ma dodawać również obecność standardowego uzbrojenia, np. mieczów. Na naszej drodze spotkamy różne rodzaje przeciwników, co może wymagać regularnych zmian strategii i sposobów działania. Jednocześnie na względzie mieć należy, że o ile Innych da się nadwątlić zwykłym uzbrojeniem, o tyle ich rdzeń zniszczyć da się wyłącznie za pomocą zdolności psychokinetycznych - tutejszego osinowego kołka.

Podobnie jak seria God Eater gra posiada strukturę questową. 

Wideo - Scarlet Nexus

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper