Destiny 2

Destiny 2

7,4
181 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.8
XSX|S 7.0
PC 7.1
PS4 7.3
XONE 7.7
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
06.09.2017
Europa:
06.09.2017
Polska:
06.09.2017
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
28 godzin
Premiery
Świat:
06.09.2017
Europa:
06.09.2017
Polska:
06.09.2017

Poradnik Destiny 2

Destiny 2. 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Raidach
Destiny 2. 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Raidach
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne poradniki

Recenzja redakcji

Recenzja: Destiny 2 (PS4)
8.5
Recenzja: Destiny 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Destiny 2 - opis gry

Destiny 2 to gra action-RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i elementami MMO wyprodukowana przez studio Bungie i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na najpierw konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a miesiąc później trafił też na komputery.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia ukazane w Destiny 2 rozgrywają się rok po tych przedstawionych w pierwszej części. Ostatnie Miasto zostaje zniszczone przez Czerwony Legion dowodzony przez Dominusa Ghaula, a Strażnicy w następstwie porażki tracą swoje moce i muszą ratować się ucieczką. Sequel przedstawia ich zmagania w tej właśnie nowej sytuacji. Ich zadaniem jest ponowne zjednoczenie, odzyskanie utraconych mocy oraz przeprowadzenie kontrofensywy pozwalającej uporać się z armią nieprzyjaciela.

Gameplay

Trzon rozgrywki nie uległ większym zmianom od czasu pierwszej części. Mamy tu do czynienia ze strzelaniną FPP posiadającą elementy RPG oraz MMO, dzięki czemu grać możemy także z innymi. W ‘dwójce’ zmodyfikowany został system matchmakingu, który pozwala graczom dołączać do klanów poszukujących towarzyszy do różnych aktywności, jak np. rajdy. Aktywności, to swoją drogą, dzielą się na dwa rodzaje: Player versus Environment (PvE) oraz Player versus Player (PvP), czyli multiplayerowa rywalizacja (w odróżnieniu od ‘jedynki’ grać można tylko w wariancie 4 na 4). Fabułę natomiast popychamy do przodu wykonując właściwe questy.

Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie, a jeśli uzbieramy go wystarczająco dużo nasza postać wbije na nowy poziom, co pozwoli usprawnić jej zdolności. Do wyboru mamy trzy klasy - te same, które dostępne były w pierwowzorze (twórcy nie dodali nowych). Gra pozwala wybrać główną klasę, co rzutuje na wyposażenie i dostępne dla niej skille, a także dwie dodatkowe modyfikujące nieco styl tej podstawowej. Podczas tworzenia postaci do wyboru mamy również trzy rasy zamieszkujące uniwersum Destiny, lecz decyzja ta nie wpływa na gameplay. Bronie, warto dodać, dzielą się na trzy rodzaje jak w poprzedniku, jednak same kategorie są nowe: Kinetic, Energy i Power.

Twórcy przygotowali nowe lokacje, jak Tytan (księżyc Saturna), Io (księżyc Jowisza), planetę Nessus czy Europejską Strefę Śmierci. Druga część Destiny stawia większy nacisk na eksplorację. Oprócz questów fabularnych możemy też wykonywać zadanie poboczne zwane tutaj Adventures, które pozwalają przeczesywać tutejsze światy w poszukiwaniu rozmaitych dóbr. Co warto dodać, lokacje są tym razem znacznie większe niż w pierwszej części.

Wideo - Destiny 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper