Dead by Daylight

Dead by Daylight

6,4
46 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.3
XSX|S 6.5
NS 10.0
PC 6.5
PS4 6.0
XONE 6.8
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Behaviour Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Horror
Śr. czas:
136.5 godzin
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
23.06.2017
Europa:
23.06.2017
Polska:
23.06.2017
Producent:
Behaviour Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Horror
Śr. czas:
136.5 godzin
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
23.06.2017
Europa:
23.06.2017
Polska:
23.06.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Dead by Daylight (PS4)
7.0
Recenzja: Dead by Daylight (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Dead by Daylight - opis gry

Dead by Daylight to survival-horror z rozgrywką nastawioną na multiplayer. Za produkcję gry odpowiadało studio Behaviour Interactive, a za wydanie Starbreeze Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Rozgrywka Dead by Daylight nastawiona jest na wieloosobowe potyczki. W produkcji Behaviour Interactive gramy po jednej z dwóch stron: ocalałych, których może być maksymalnie czterech, albo jako morderca, który poluje na nieszczęśników próbujących uciec. Zmagania mają miejsce na kilku mapach, między innymi w lesie, na wysypisku, bagnach, w małym miasteczku czy w opuszczonym ośrodku dla obłąkanych. Śledzimy je z perspektywy trzeciej (ocalali) lub pierwszej osoby. Zadaniem ocalałych jest uciec. Wygrać można na dwa sposoby: albo naprawiać określoną liczbę generatorów (ich liczba zależy natomiast od liczby uciekających), co w efekcie pozwoli otworzyć wielkie metalowe drzwi, albo uciec przez właz. Ta druga opcja wcale jednak nie jest prostszym rozwiązaniem. Aby z niej skorzystać musimy naprawić co najmniej dwa generatory i być ostatnią osobą przy życiu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Uciekający dysponują różnymi umiejętnościami (perkami), które pomagają w zmaganiach. Z czasem, korzystając ze specjalnych punktów (bloodpoints) zdobywanych po wykonaniu określonych czynności, można odblokowywać nowe lub upgrade’ować te już posiadane. Oprócz tego ocalali mogą również robić użytek z rozmaitych narzędzi porozmieszczanych na mapach: medykamentów, narzędzi (pozwalających szybciej naprawiać generatory), kluczy czy latarek.

Morderca jest z kolei tylko jeden, ale twórcy przygotowali kilka postaci, które mogą odgrywać tę rolę. Różnią się one umiejętnościami. Trapper może dla przykładu rozstawiać pułapki, Wraith potrafi się ukrywać, a pielęgniarka/Nurse teleportować przez przeszkody. Mordercy poruszają się szybciej od uciekających, ale żeby zatłuc ‘rywala’ muszą nabić go nabić na hak do mięsa (broń może co najwyżej go osłabić). Dopiero wraz z postępami ten proces da się przyspieszyć i co z tym idzie zabijać na miejscu.

Wideo - Dead by Daylight

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper