Hogwarts Legacy

Dziedzictwo Hogwartu

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 7.7
PC 7.5
PS4 7.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Avalanche Software / Portkey Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
10.02.2023
Europa:
10.02.2023
Polska:
10.02.2023
Producent:
Avalanche Software / Portkey Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
10.02.2023
Europa:
10.02.2023
Polska:
10.02.2023

Poradnik Dziedzictwo Hogwartu

Hogwarts Legacy Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Hogwarts Legacy
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Hogwarts Legacy – recenzja gry. Od dziecka marzyłem o takiej produkcji
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Dziedzictwo Hogwartu - opis gry

Dziedzictwo Hogwartu to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Avalanche Software we współpracy z Portkey Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series S/X. Jego akcja rozgrywała się w uniwersum znanym z powieściowego cyklu "Harry Potter" autorstwa J.K. Rowling.

Fabuła - Hogwarts Legacy

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się w XIX wieku, czyli na wiele lat przed wydarzeniami z książek J.K. Rowling, więc podczas opowieści nie spotykamy znanych bohaterów. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, która naukę w Hogwarcie rozpoczyna od piątego roku, a więc stosunkowo późno. Po pierwszych perypetiach i ubraniu Tiary Przydziału, otrzymujemy w swoje ręce podręcznik. Profesorowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa przygotowali specjalny program, by starszy adept ich wiedzy mógł jak najszybciej opanować wiedzę. Wkrótce okazuje się, że w bohaterze/bohaterce drzemie potężna moc.

Rozgrywka - Hogwarts Legacy

Główny wątek jest tak naprawdę przeplatany z kolejnymi lekcjami, podczas których uczymy się podstawowych zaklęć, ale również otrzymujemy niezbędną wiedzę na temat przykładowo latania na miotle czy oswajania zwierząt. W całej grze znajduje się 27 zaklęć głównych oraz 8 podstawowych – w przypadku tych ważniejszych nie brakuje magii odpowiedzialnej za kontrolę rywala, więc prawie na samym początku gry nauczymy się kultowego Levioso, później sięgnięmy po zaklęcie transformacji, Depulso pozwola zniszczyć kamienie lub rzucić rywalem, a Accio odpowiada za przyciąganie. W grze nie brakuje zaklęcia rozbrajającego Expelliarmus, potężnego Bombarda, a podczas wielu misji przydaje się wtapianie się w otoczenie za pomocą Zaklęcia Kameleona, podświetlenie okolicy dzięki Lumos lub naprawianie z pomocą Reparo.

Istotnym elementem Hogwarts Legacy jest również transmutacja, ponieważ bohater w pewnym momencie otrzymuje dostęp do Pokoju Życzeń, w którym możemy stworzyć swoją bazę wypadową. Twórcy zapewnili Zaklęcie Wyczarowujące i właśnie za jego pomocą mamy okazję ozdabiać własne cztery ściany, a nawet odświeżać tapety czy też dorzucać inne oświetlenie.

Gdy nie zajmujemy się uczniowskim żywotem, a mamy okazję rozwijać główny wątek, który sprowadza się do wykonywania questów (by je rozpocząć, potrzebujemy odpowiednio wysokiego levelu). Ich wytyczne bywają różne: polegają na toczeniu walk, skradaniu czy uczestnictwie w rozmaitych wydarzeniach. Naszymi przeciwnikami są magowie, kłusownicy, trolle, gnomy, nieumarli czy przerośnięte pająki. 

Za pokonanych wrogów i ukończone misje otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym postać zbiera kolejne poziomy i następnie rozwijamy pięć drzewek umiejętności. Gracze mogą ulepszać zaklęcia, czarną magię, podstawowe elementy pokroju uników lub bloków, a także zdolności w skradaniu się czy też zarządzaniu Pokojem Życzeń.

W grze znajduje się 89 elementów wyposażenia, a gracz może zmieniać akcesoria na ręce, twarz (maski lub okulary), głowę, szyję, a dodatkowo warto zawsze odświeżyć pelerynę lub szatę i odzienie główne. Każda część ekwipunku wpływa na zdrowie, obronę i ofensywę, a podczas rozgrywki mamy jeszcze okazję personalizować różdżkę oraz miotłę.

Wideo - Dziedzictwo Hogwartu

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper