Gran Turismo 7

Gran Turismo 7

8,1
109 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
PS4 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
37.5 godzin
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022
Polska:
04.03.2022
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
37.5 godzin
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022
Polska:
04.03.2022

Poradnik Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer
PS5 PS4

Recenzja redakcji

Gran Turismo 7 - recenzja
Roger Żochowski

Roger Żochowski

9.0
Gran Turismo 7 - recenzja gry. Stara formuła podana w nowym menu. Dosłownie
PS5 PS4
Pokaż kolejne recenzje

Gran Turismo 7 - opis gry

Gran Turismo 7 to gra wyścigowa wyprodukowana przez Polyphony Digital i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS4 i PS5.

Rozgrywka - Gran Turismo 7

Dalsza część tekstu pod wideo

Siódma część Gran Turismo wraca do korzeni serii po wydanym wcześniej Gran Turismo Sport, tytule pobocznym, który większy nacisk kładł na rywalizację sieciową. Siódemka oferuje znacznie więcej zawartości dla jednego gracza: ponad czterysta samochodów najróżniejszych marek, tory umiejscowione w ponad trzydziestu lokacjach (zarówno prawdziwe, jak i fikcyjne znane z poprzednich odsłon cyklu) oraz rozbudowany tryb kariery.

Tryb kariery opiera się na podobnych założeniach co w poprzednikach. Rozpoczynamy skromnie od niewielkiej ilości pieniędzy i pustego garażu. Mając do dyspozycji skromne środki kupujemy używany samochód, po czym stajemy do rywalizacji w mniej prestiżowych zawodach. Zarobione pieniądze przeznaczamy następnie na zakup lepszych aut, co pozwala nam piąć się w wyścigowej hierarchii. Co warto w tym kontekście dodać, w GT7 nie brakuje licencji - specjalnych testów, których zaliczenie jest niezbędne, by móc startować w określonych turniejach.

Gran Turismo 7 posiada mapę świata, z której mamy łatwy dostęp do ‘przybytków’ o różnym przeznaczeniu. Znajdziemy tu m.in. Gran Turismo Cafe, gdzie możemy przejrzeć listę dokonań i spotkać się z projektantami będących źródłem informacji o samochodach; Brand Central, czyli sklep, Museum, sprzedawcę używanych aut czy Mission Races, tj. specjalne wyścigowe eventy.

Jedną z nowych atrakcji, prócz ulepszonego modelu jazdy, jest realistyczna symulacja pogody. Dla przykładu na proces formowania chmur ma tu wpływ szereg czynników: wilgotność powietrza w danym regionie świata, temperatura, ciśnienie itd. W praniu oznacza to, że niebo w japońskiej miejscówce zmienia się tak jak w Japonii a niebo w kalifornijskiej tak jak w Kalifornii. 

Poza zawartością dla jednego gracza GT7 zawiera multiplayer. Grać można podzielonym ekranie lub przez sieć (maksymalnie dwadzieścia osób).

Żywotność zabawy w produkcji Polyphony wydłuża również edytor Custom Race Mode umożliwiający nam organizowanie własnych wyścigów. 

Wideo - Gran Turismo 7

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper