Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Ocena wg platformy:

PS5 7.9
PC 6.0
PS4 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Recenzja redakcji

Spider-Man: Miles Morales – recenzja gry [PS5]. Drugi Pająk w mieście
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Spider-Man: Miles Morales – recenzja gry [PS5]. Drugi Pająk w mieście
PS5 PS4

Marvel's Spider-Man: Miles Morales - opis gry

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PlayStation 5, a w późniejszym czasie także na PC. Był on rozwinięciem .

Fabuła - Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia opowiedziana w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales rozgrywa się rok po wydarzeniach ukazanych w trzecim DLC  do Marvel’s Spider Man. Dodatek wieńczyła scena z Milesem Moralesem, nowojorskim nastolatkiem namaszczonym przez Petera Parkera na nowego Człowieka Pająka.

Po okresie terminowania Miles otrzymuje okazję do wykazania się, gdy gdy Harlem, dzielnica, w której mieszka wraz z samotną matką, staje się polem bitwy między Roxxon Energy Corporation a paramilitarną organizacją przestępczą zwaną Podziemiem (Underground) dowodzoną przez Tinkerera. Celem Podziemia jest wykradzenie eksperymentalnego źródła energii NuForm, nad którym pracuje korporacja.

Historia Milesa opowiedziana w produkcji Insomniac Games ogranicza się jednak nie tylko do jego superbohaterskich czynów i walki ze szwarccharakterami i ich licznymi pomagierami, ale też zahacza o wątki osobiste z życia nastoletniego chłopaka, którego po śmierci ojca (policjanta) wychowuje matka próbująca swych sił w polityce.

Rozgrywka - Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja Insomniac nie wymyśla koła na nowo. Trzon zabawy nie uległ żadnym drastycznym zmianom względem pierwowzoru z 2018 roku. Po pierwsze, tutejszy Nowy Jork (tym razem w dekoracjach świąteczno-zimowych) wciąż jest dużą przestrzenią usianą rozmaitymi aktywnościami. Główny bohater może się po nim poruszać na swój sposób, np. huśtając się na pajęczynach czy wspinając po ścianach budynków. Po drugie, podobnie wygląda walka i wszelkie aspekty z nią związane. Miles ma do dyspozycji różne gadżety i kostiumy, potrafi się skradać i eliminować nieprzyjaciół z zaskoczenia, a jego zdolności da się z czasem rozwijać (zaś kostiumy usprawniać przy użyciu modyfikacji). Nowością są dla przykładu moce niewidzialności i bioelektryczności, które odróżniają go od jego mentora.

Wideo - Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper