Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Producent:
Hardsuit Labs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022
Producent:
Hardsuit Labs
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - opis gry

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to gra RPG wyprodukowana przez studio Hardsuit  Labs i wydana przez Paradox Interactive. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Był on kontynuacją (choć nie bezpośrednią) Vampire The Masquerade: Bloodlines.

Fabuła - Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Produkcja studia Hardsuit Labs to kontynuacja wydanego w 2004 roku Vampire: The Masquerade - Bloodlines, gry RPG autorstwa nieistniejącego już studia Troika Games. Bloodlines 2 nie jest jednak kontynuacją bezpośrednią. Historie obu gier nie są ze sobą powiązane. Akcja ‘dwójki’ rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, inne jest miejsce, gdzie toczy się opowieść, oraz bohaterowie. 

Rzecz rozgrywa się we współczesnym Seattle, gdzie również funkcjonuje wampirza społeczność, której przedstawiciele starają się wtopić w społeczeństwo lub unikać go jak ognia. Składa się ona z wielu klanów i frakcji różniących się kulturą, ideologią, stosunkiem do ludzi, swojej wampirzej tożsamości czy zdolnościami. Punktem wyjścia dla fabuły Bloodlines 2 jest wydarzenie nazwane “Mass Embrace”, w trakcie którego zbuntowane wampiry postanawiają zerwać z tradycją maskarady i otwarcie przeprowadzają atak na ludzi. W następstwie tego incydentu pojawiają się nowe wampiry, w tym wykreowana przez nas postać.

Rozgrywka - Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Zmagania w Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Gra daje nam możliwość wyboru jej przeszłości, tego, kim była przed przeistoczeniem się w wampira. Do wyboru jest kilka opcji: barista, funkcjonariusz policji, recydywista czy koroner. Nasz wybór ma następnie wpływ na opcje dialogowe i na to, jak reagować będą na nas NPC.

Nasza postać rozpoczyna jako tzw. Thinblood, młody wampir, którego umiejętności nie są jeszcze w pełni wykształcone. W pierwszej fazie rozgrywki rozwijać możemy się w trzech dyscyplinach: Chiropteran (moce umożliwiające szybowanie i przyzywanie nietoperzy), Mentalism (lewitowanie, zdolność unoszenia obiektów i innych ludzi) oraz Nebulation (przyzywanie mgły i przemienianie się w mgłę, dzięki czemu można pokonywać ciasne przejścia). Na późniejszym etapie stajemy natomiast przed wyborem wstąpienia do jednego z pięciu wampirzych klanów, co otwiera przed nami dostęp do kolejnych dyscyplin i upgrade’ów. Te klany to: Brujah, Toreadorowie, Tremere, Ventrue i Malkavianie.

Podczas zmagań wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, choć w niektórych przypadkach ulega to zmianie, np. przy wyprowadzaniu ataków. Pod względem struktury Bloodlines 2 nie różni się szczególnie od innych gier RPG. Nasz podopieczny/podopieczna może wykonywać zadania powiązane z głównym wątkiem lub poboczne, na które trafić można eksplorując świat gry. Do dyspozycji bohater/bohaterka ma telefon, który pozwala mu/jej kontaktować się z innymi postaciami i pozyskiwać w ten sposób informacje np. o nowych questach. 

Ważną rolę w trakcie rozgrywki odgrywa krew. Można ją pozyskiwać od ludzi, ale też z innych źródeł, np. nietoperzy czy worków. Nie bez znaczenia jest tu też mechanika “resonance”. Wampiry bowiem łakną silnych emocji: strachu, radości, pożądania, bólu itd. Wypicie krwi ofiary, która w chwili śmierci będzie ogarnięta taką czy inną emocją, wiąże się z korzyściami w rodzaju usprawnień - tymczasowych lub stałych (te drugie nazywają się Merits).

Wideo - Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper