Marvel's Avengers

Marvel's Avengers

6,1
86 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.1
XSX|S 6.3
PC 5.6
PS4 6.4
XONE 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.09.2020
Europa:
04.09.2020
Polska:
04.09.2020
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.09.2020
Europa:
04.09.2020
Polska:
04.09.2020

Poradnik Marvel's Avengers

Marvel's Avengers - poradnik do gry. Jakiego bohatera wybrać?
Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

Marvel's Avengers - poradnik do gry. Jakiego bohatera wybrać?
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Marvel's Avengers – recenzja gry. Superbohaterowie potrzebni od zaraz
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Marvel's Avengers – recenzja gry. Superbohaterowie potrzebni od zaraz
PC PS4 XONE

Marvel's Avengers - opis gry

Marvel’s Avengers (wcześniej The Avengers Project) to gra action-adventure wyprodukowana przez Crystal Dynamics (we współpracy z Eidos Montreal) i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X.

Fabuła - Marvel’s Avengers

Dalsza część tekstu pod wideo

Marvel’s Avengers, choć ma czerpać garściami z filmów i komiksów, nie jest adaptacją i opowiada zupełnie nową historię.

O fabule gry nie wiadomo na razie zbyt wiele. Punktem wyjścia jest A-Day, dzień, w którym Avengersi otwierają swoją nową siedzibę w San Francisco. Radość z tego wydarzenia nie trwa jednak długo. Wkrótce dochodzi bowiem do wydarzeń, w wyniku których zniszczona zostaje duża część miasta, a Kapitan Ameryka (najprawdopodobniej) umiera. Prawdziwy sprawca tej katastrofy nie zostaje zidentyfikowany, ale w oczach opinii publicznej odpowiadają za nią superbohaterowie. W efekcie, pogrążeni w niesławie, rozpierzchli się na cztery strony świata. Dopiero pięć lat później, wraz z postępującym i coraz bardziej dotkliwym kryzysem, dawni Avengersi postanawiają jeszcze raz połączyć siły.

Rozgrywka - Marvel’s Avengers

Marvel’s Avengers to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gra oferuje pełnoprawny tryb fabularny, ale równie ważnym elementem produkcji Crystal Dynamics jest moduł sieciowy stanowiący więcej niż połowę tutejszej zawartości.

W produkcji Crystal Dynamics pojawią się oczywiście rozliczni superbohaterowie znani z komiksów oraz filmów, lecz zaznaczyć należy, że nie użyczają im głosów oraz wizerunków aktorzy znani z Marvel Cinematic Universe. Grywalne są tu takie postacie jak chociażby Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa, Thor, Ant Man czy Kapitan Marvel. Jest także Kamala Khan, która odgrywa jedną z kluczowych ról w głównym wątku.

Gra nie posiada otwartego świata. Zamiast tego korzystamy z bazy wypadowej, z poziomu której wybieramy kolejne misje: zarówno te fabularne, jak i poboczne mogące np. rozwijać wątki poświęcone konkretnym superbohaterom lub zadania zaprojektowane z myślą o rozgrywce wieloosobowej, jakie można przechodzić z maksymalnie trzema innymi osobami.

Większość zadań można przechodzić dowolną postacią, ale nie zabraknie również przypadków, gdy będziemy potrzebować kogoś konkretnego. Superbohaterowie różnią się oczywiście umiejętnościami, przy czym chodzi nie tylko o walkę, ale też o zdolności przydatne w trakcie eksploracji. Dla przykładu Iron Man może latać, zaś Hulk niszczyć niektóre obiekty, co pozwoli odblokowywać dostęp do zupełnie nowych miejsc. 

W grze zaimplementowano pewne elementy RPG. Przykładem tego jest system rozwoju w formie drzewek (każdy podopieczny/podopieczna ma swoje).

Wideo - Marvel's Avengers

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper