Deathloop

Deathloop

7,4
84 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.2
XSX|S 7.8
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2021
Europa:
14.09.2021
Polska:
14.09.2021
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2021
Europa:
14.09.2021
Polska:
14.09.2021

Recenzja redakcji

Deathloop – recenzja gry. Kukułcze jajo zamknięte w pętli czasu
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Deathloop – recenzja gry. Kukułcze jajo zamknięte w pętli czasu
PS5 PC

Deathloop - opis gry

Deathloop to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Arkane Lyon i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na PC oraz PlayStation 5.

Fabuła - Deathloop

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Deathloop rozgrywa się w “swingujących latach 60.” na fikcyjnej wyspie o nazwie Blackreef inspirowanej Wyspami Owczymi. 

Blackreef nie jest oczywiście wyspą jak każda. Nie tylko skrywa wiele tajemnic, jak podejrzane eksperymenty przeprowadzane w miejscowej bazie wojskowej, ale przede wszystkim jest miejscem, które utknęło w pętli czasu, co wykorzystują jej mieszkańcy, uczestnicy programu AEON, organizujący z rozmachem niekończącą się imprezę, która po upływie każdej nocy rozpoczyna się od nowa. Głównym bohaterem jest Colt, zabójca, wysłany na Blackreef z zadaniem wyeliminowania wszystkich ‘imprezowiczów’. By ten cel zrealizować, będzie musiał zabić wszystkich w ciągu jednego dnia. 

Rozgrywka - Deathloop

Jak wspomniano, naszym zadaniem jest wyeliminowanie grupy ośmiu osób, tzw. Wizjonerów, odpowiedzialnych za istnienie pętli czasu na wyspie Blackreef, na co Colt ma zaledwie jeden dzień. Jeśli nie uda mu się tego w tym czasie dokonać, swoją misję będzie będzie zmuszony rozpocząć od nowa - i tak aż do skutku.

W poszukiwaniu celów udać można się w różne zakątki wyspy, lecz nasze działania nie ograniczą się tylko do trzymania palca na spuście. Wizjonerzy mogą się chociażby ukrywać. Jeden z nich, Alexis, organizuje dla przykładu przyjęcie, na którym wszyscy przebrani są za wilki. Colt musi go więc najpierw zidentyfikować. Każdy ‘imprezowicz’ ma tutaj swój harmonogram dnia, według którego działa, oraz powody, by nie przerywać pętli. Prawdopodobieństwo wykonania misji przy pierwszym podejściu są (najprawdopodobniej) zerowe, dlatego musimy starannie gromadzić wszelkie użyteczne informacje o lokacjach, przejściach czy zachowaniach NPC-ów, aby przy kolejnych sesjach poczynić większe postępy.

Colt ma tu do dyspozycji i uzbrojenie będące chlebem powszednim gatunku (pistolety, strzelby, karabiny maszynowe), i wymyślniejsze pukawki. Oprócz tego korzysta on również z rozmaitych umiejętności. W grze zaimplementowano system rozwoju, dzięki któremu możemy podnosić potencjał bojowy podopiecznego, a co z tym idzie - przy każdej następnej pętli podnosić szanse powodzenia.   

Podczas rozgrywki wydarzenia nie rozgrywają się w czasie rzeczywistym. Zamiast tego czas zaczyna płynąć tylko w określonych sytuacjach, co zdejmuje z nas nieco presji przy podejmowaniu decyzji o dalszych krokach. 

Multiplayer - Deathloop

Istotnym elementem rozgrywki jest także Julianna, inna zabójczyni, której zadaniem jest powstrzymać Colta. Kontrolę sprawuje nad nią sztuczna inteligencja lub druga osoba, jeśli taka opcja jest przez nas preferowana.

Julianna jest dla Colta równorzędnym przeciwnikiem. Jest uzbrojona po zęby i dysponuje nadprzyrodzonymi zdolnościami, jak chociażby Masquerade, która pozwala jej przemienić się w dowolną postać znajdującą się na Blackreef (choćby i nawet w samego głównego bohatera). I tak jak Colt może na różne sposoby podchodzić do wykonania swojej misji, tak jego antagonistka również przebiera między rozmaitymi strategiami działania: otwarta walka, skrytobójstwo (jak wyeliminowanie skradającego się protagonisty headshotem ze snajperki) czy zaalarmowanie strażników. 

Wideo - Deathloop

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper