FIFA 21

FIFA 21

4,7
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.3
XSX|S 6.2
NS 4.0
PC 3.6
PS4 4.6
XONE 4.1
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
09.10.2020
Europa:
09.10.2020
Polska:
09.10.2020
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
09.10.2020
Europa:
09.10.2020
Polska:
09.10.2020

Poradnik FIFA 21

FIFA 21 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team, Zgranie
Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

FIFA 21 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team, Zgranie
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

FIFA 21 - recenzja gry na next-geny. Najładniejsza piłka nożna na rynku
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.0
FIFA 21 - recenzja gry na next-geny. Najładniejsza piłka nożna na rynku
PS5 XSX|S
Pokaż kolejne recenzje

FIFA 21 - opis gry

FIFA 21 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez firmę Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch (jako Legacy Edition) oraz platformie Google Stadia.

Rozgrywka - FIFA 21

FIFA 21, podobnie jak poprzednie edycje, oferuje wielką zawartość: ponad 17 tys. prawdziwych piłkarzy, 700 zespołów, blisko 100 stadionów itd. W grze znalazło się ponad trzydzieści lig, nie tylko czołowe rozgrywki europejskie, ale też polska Ekstraklasa, ligi południowoamerykańskie, azjatyckie czy międzynarodowe puchary w rodzaju Ligi Mistrzów, CONMEBOL Libertadores lub CONMEBOL Sudamericana. 

Najnowsza FIFA wprowadza szereg nowości i zmian do formuły rozgrywki. Nowy jest dla przykładu system dryblingu, który w założeniach ma dawać nam większą kontrolę nad piłką i umożliwić szybsze reagowanie w pojedynkach jeden na jednego. Oprócz tego w FIFA 21 dopracowano system indywidualnego ustawiania się na boisku. Zawodnicy inteligentniej reagują na wydarzenia: lepsi napastnicy czekają w linii z obrońcami, by wyjść na czystą pozycją, a jednocześnie nie spalić akcji, obrońcy skutecznie przecinają podania, a rozgrywający szukają wolnej przestrzeni między liniami. Na uwagę zasługują też tzw. kreatywne biegi, którymi można wpływać na poruszanie kolegów niebędących w posiadaniu piłki, co oferuje nowe możliwości w kwestii konstruowania akcji.

Tryby - FIFA 21

Zmian doczekał się tryb kariery, który pozwala nam budować własną drużynę.  FIFA 21 daje dostęp do nowych narzędzi i opcji. Pierwsze novum to interaktywna symulacja meczu pozwalająca wkraczać do akcji lub wycofywać się w zależności od naszego widzimisię. Możemy np. przejąć kontrolę w kluczowym momencie spotkania, by wykonać rzut karny lub inny stały fragment gry.

Przebudowy doczekał się ponadto system treningów. Brakuje nam piłkarza na jakąś pozycję, a nie mamy pieniędzy w budżecie na transfer? FIFA 21 oddaje w nasze ręce narzędzia, które pozwolą bardziej wpływać na rozwój zawodników i odpowiednio ich ukierunkować. Jeśli widzimy taką potrzebę, możemy przerobić np. lewego obrońcę na lewego skrzydłowego (czyli zaczerpnąć inspiracje z kariery Garetha Bale’a).

Inne ciekawe narzędzie to tzw. system koncentracji meczowej. Dostarcza on informacji pozwalających przewidzieć, jakie jest prawdopodobieństwo zagrania na maksimum możliwości w kluczowym momencie meczu przez tego lub innego zawodnika. Na uwagę zasługuje ponadto system zarządzania aktywnością, czyli zarządzanie aktywnością piłkarzy (system pozwala ustalić tygodniowy plan zajęć dla podopiecznych), czy aktywny system treningów. Ten ostatni daje nam sposobność zorganizowania grupowych sesji treningowych, w trakcie których zawodnicy doskonalę swoje umiejętności.

W FIFA 21 pojawia się ponownie Ultimate Team, który został wzbogacony o tryb współpracy (łączymy siły ze znajomym i razem walczymy o nagrody), a także więcej opcji personalizacji drużyn. Powraca również Volta, tryb piłki ulicznej. Został on tym razem wzbogacony o między innymi nowe formaty meczów kilkuosobowych (z maksymalnie trójką znajomych lub losowymi graczami), lepsze tempo spotkań, udoskonaloną sztuczną inteligencję, bardziej satysfakcjonujące pojedynki jeden na jednego czy większą liczbę opcji personalizacji avatara.

Edycja Legacy

Na Nintendo Switch gra ukaże się ponownie w wersji Legacy, która ograniczy się przede wszystkim do aktualizacji strojów i składów. 

Wymagania sprzętowe - FIFA 21

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-Bit
 • Procesor: Athlon X4 880K @4GHz lub lepszy / Core i3-6100 @3.7GHz lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon HD 7850 lub lepsza / GeForce GTX 660 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10 64-Bit
 • Procesor: FX 8150 @3.6GHz lub lepszy / Core i5-3550 @3.40GHz lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon R9 270x lub lepsza / GeForce GTX 670 lub lepsza
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - FIFA 21

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper