Call of Duty: Black Ops - Cold War

Call of Duty: Black Ops - Cold War

7,2
101 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.3
XSX|S 6.7
PC 7.2
PS4 7.0
XONE 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treyarch / Raven Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-40
Premiery
Świat:
13.11.2020
Europa:
13.11.2020
Polska:
13.11.2020
Producent:
Treyarch / Raven Software
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-40
Premiery
Świat:
13.11.2020
Europa:
13.11.2020
Polska:
13.11.2020

Recenzja redakcji

Call of Duty: Black Ops Cold War – recenzja gry. Najlepsza kampania, znany tryb sieciowy i mocne doświadczenie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Call of Duty: Black Ops Cold War – recenzja gry. Najlepsza kampania, znany tryb sieciowy i mocne doświadczenie
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Call of Duty: Black Ops - Cold War - opis gry

Call of Duty: Black Ops - Cold War to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studia Raven Software (kampania) i Treyarch (multiplayer). Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series S/X.

Kampania - Call of Duty: Black Ops - Cold War

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia opowiedziana w grze jest bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Black Ops.

Akcja toczy się na początku lat 80. XX wieku, trwa zimna wojna. Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan dowiaduje się o Perseuszu, wysoko postawionym i świetnie zakonspirowanym sowieckim szpiegu infiltrującym struktury amerykańskiego państwa przynajmniej od czasu Projektu Manhattan, postanawia zainicjować tajną operację, którą powierza agentowi CIA Russelowi Adlerowi. Zadaniem Adlera i jego zespołu jest wykrycie kreta.

Black Ops - Cold War pozwala nam się wcielić w Bell - postać, którą tworzymy sami. Zadecydować można o jej wyglądzie i płci (do wyboru są trzy opcje: mężczyzna, kobieta i neutralność płciowa), co wpływa na to, jak odnoszą się do nas inni. Bell wprawdzie nie odzywa się w trakcie kampanii, lecz zamiast tego gra daje nam możliwość podejmowania w newralgicznych momentach decyzji mogących w konsekwencji wpłynąć na zakończenie.

Multiplayer - Call of Duty: Black Ops - Cold War

Gra oferuje zarówno znane, jak i zupełnie nowe warianty zabawy.

Jeśli chodzi o te pierwsze, powraca drużynowy deathmatch, Search and Destroy, Domination oraz Kill Confirmed. Nowy jest z kolei VIP Escort, w którym rywalizuje dwanaście osób - po sześć na jedną drużynę. Zmagania polegają na ochronie bądź próbie likwidacji VIP-a, którym staje się losowo jeden z graczy biorących udział w potyczce.

Drugi tryb to Combined Arms. W tym przypadku mamy do czynienia z bitwami na większą skalę, w których udział biorą 24 osoby (po dwanaście na zespół). W zależności od mapy korzystać możemy z rozmaitych pojazdów: czołgów, skuterów śnieżnych, skuterów wodnych czy helikopterów. Jeszcze większy rozmach oferuje natomiast trzeci tryb - Fireteam, gdzie w zmaganiach uczestniczy dziesięć zespołów liczących po czterech graczy każdy.

Autorzy wprowadzili też szereg mniejszych i większych zmian do właściwej rozgrywki. Jedną z nich jest udoskonalona oprawa audio, która pozwoli dla przykładu łatwiej rozpoznać, czy mamy do czynienia z ogniem przeciwnika czy towarzyszy broni.

Modyfikacji doczeka się opcja "Stwórz klasę". Tym razem całkowicie opiera się ona slotach, gdzie upychamy bronie (dwa rodzaje; uzbrojenie można dodatkowo modyfikować za pomocą ponad 50 części), ekwipunek (dwa rodzaje), perki i Field Upgrades. Te ostatnie to również tutejsze novum - specjalne ‘dopałki mogące wspomóc naszych towarzyszy lub uprzykrzyć życie rywalom. 

Zmieniono ponadto działanie scorestreaków. W Black Ops - Cold War nie resetują się one po śmierci gracza, dzięki czemu więcej osób może korzystać z bonusów, jakie wiążą się z tą mechaniką.

Dodać warto, że multiplayer Black Ops - Cold War będzie zintegrowany z Call of Duty Warzone, co pozwoli graczom zachować osiągnięty progres w jednym tytule (np. odblokowane przedmioty kosmetyczne) i przenieść go do drugiego.

Zombie - Call of Duty: Black Ops - Cold War

W Call of Duty: Black Ops - Cold War nie zabraknie typu zombie. Podobnie jak w głównej kampanii i multiplayerze, obecnie w nim będą zimnowojenne motywy (żywe trupy jako rezultat tajnych eksperymentów). 

Tryb zombie będzie można przechodzić w co-opie z innymi osobami.

Wideo - Call of Duty: Black Ops - Cold War

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper