Solar Ash

Solar Ash

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC -
PS5 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Heart Machine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.12.2021
Europa:
02.12.2021
Producent:
Heart Machine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.12.2021
Europa:
02.12.2021

Recenzja redakcji

Solar Ash - recenzja gry. Surrealistyczna podróż, w której Jet Set Radio spotyka Shadow of the Colossus
Zdjęcie Roger Żochowski

Roger Żochowski

7.5
Solar Ash - recenzja gry. Surrealistyczna podróż, w której Jet Set Radio spotyka Shadow of the Colossus

Solar Ash - opis gry

Solar Ash to gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne studio Heart Machine, twórców Hyper Light Drifter, i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i PS5.

Fabuła - Solar Ash

Fabuła gry opiera się na prostych założeniach. Główną bohaterką jest Rei, voidrunnerka, która próbuje uratować swój świat przed rychłą katastrofą zagrażającą jej ze strony zjawiska nazywanego “ultravoid”. Ultravoid przypomina czarną dziurę, a protagonistka wyrusza do niej, by aktywować “starseed”, urządzenie mające powstrzymać pochłanianie kolejnych planet.

Rozgrywka - Solar Ash

Pod względem rozgrywki Solar Ash stanowi połączenie cech Jet Grind Radio i Shadow of the Colossus. Podczas zmagań nasza podopieczna odwiedza w sumie sześć światów - planet zniszczonych przez zjawisko Ultravoid, które usiane są pozostałościami po zniszczonych cywilizacjach. Rei porusza się po trójwymiarowych lokacjach, a jej głównym celem jest zniszczenie tzw. Anomalii, wielkich istot przywodzących na myśl kolosy z ww. tytułu. Podczas takiego starcia musimy zadać bossowi trzy ciosy, lecz żeby w ogóle było to możliwe, najpierw należy dostać się w odpowiednie miejsce, co niekoniecznie musi być proste. Anomalie pokryte są bowiem niebezpieczną substancją, która po krótkiej chwili zaczyna zadawać obrażenia. Sprawia to, iż bohaterka musi być w nieustannym ruchu.

Rozgrywka nie sprowadza się jednak wyłącznie do walk z bossami. By w ogóle móc stawić czoło Anomaliom, najpierw Rei musi znaleźć i zniszczyć oczy porozmieszczane na mapach. Bohaterka sprawia wrażenie jakby poruszała się na rolkach (stąd porównanie do serii JGR), ale oprócz tego potrafi ona np. wystrzeliwać wiązkę lasera pełniącą funkcję linki z hakiem czy wykonywać podwójny skok. W tym kontekście warto wspomnieć, iż wiele wyzwań w Solar Ash ma charakter czysto zręcznościowy i sprowadza się do omijania przeszkód, a nie wyłącznie do walki. 

Wideo - Solar Ash

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych